۳۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۴:۰۴

در راستای دستور رئیس قوه قضائیه؛

۷۱ هزار تن ذرت از بندر امام‌خمینی (ره) تخلیه شد

 ۷۱ هزار تن ذرت از بندر امام‌خمینی (ره) تخلیه شد

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: ۷۱ هزار تن ذرت دامی از کشتی‌های پهلو گرفته در این بندر به طور کامل تخلیه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه روند سرکشی‌های مسئولان قضائی خوزستان از بنادر و گمرکات استان، ۱۵ مردادماه امسال رئیس کل دادگستری استان خوزستان و هیئت همراه وی از انبارهای بندر امام خمینی (ره)، در بازدید از کشتی‌ها و انبارهای بندر امام خمینی (ره)، با رصد شرایط موجود و بررسی آن در جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه، دستوراتی را جهت ساماندهی کالاهای مانده در این انبارها صادر کرد که امروز بخشی از آن به نتیجه رسیده است و بخش دیگری از آن در حال انجام است.

اعضای کمیته تسریع در تعیین تکلیف کالاهای مانده در انبارهای اداره کل بنادر و دریانوردی، گمرکات و اداره کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان و کمیته تسریع و تسهیل در تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در بندر امام خمینی (ره) نیز به همراه وی در بازدید از انبارهای محل نگهداری کالاها، اسکله و یکی از کشتی‌های پهلو گرفته برای تخلیه، حضور داشتند.

علی دهقانی در همین رابطه گفت: در سفر یک روزه و در بازدید از کشتی حامل ۷۱ هزار تن ذرت، دستورات لازم در راستای تسریع در انجام آزمایشات استاندارد و سایر فرایندها را به منظور تخلیه و اقدامات دیگر صادر کرد که مقرر شد این اقدامات در حداقل زمان ممکن انجام شود تا از ورود خسارت بیشتر جلوگیری به‌عمل آید.

رئیس کل دادگستری خوزستان همچنین در خصوص ۲۱۰ هزار تن از نهاده‌های دامی موجود در این انبارها که باتوجه به شرایط آب و هوایی خوزستان و میزان رطوبت بالای هوای این بندر احتمال فساد آن می‌رفت، دستور داد که در این راستا پس از انجام آزمایشات لازم و مراحل اداری، ۷۱ هزار تن ذرت دامی از کشتی‌های پهلو گرفته در این بندر به طور کامل تخلیه و حدود ۳۰ هزار تن از ۲۱۰ هزار تن نهاده‌های دامی به انبارهای سایر استان‌ها ارسال شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: باتوجه به شرایط خاص بندر امام خمینی (ره) و حجم بالای واردات کالاهای اساسی از طریق این بندر، نیاز به بازدیدهای میدانی مستمر به ویژه در خصوص تعیین تکلیف کالاها و اموال متروکه از سابق که در بندر و گمرکات بلاتکلیف مانده است، احساس می‌شود که نهادهای مرتبط باید با عمل به وظایف قانونی خود، سریعاً اقدامات لازم در این خصوص را صورت دهند.

دهقانی تصریح کرد: تأمین اقلام ضروری و حمایت از صنایع، از تأکیدات مقام معظم رهبری است که از سوی قوه قضائیه نیز دستورالعمل‌های قضائی برای پیگیری و حمایت‌های قضائی تدوین شده است.

وی نظارت دستگاه قضائی در خصوص انبار گمرکات و سازمان بنادر و اموال تملیکی، نظارتی مستمر است که در راستای اجرای دستورات رئیس قوه قضائیه صورت می‌گیرد و تا اجرای کلیه فرآیندهای قانونی در حداقل زمان ممکن ادامه دارد.

دهقانی حمایت از تسهیل در تأمین اقلام مرتبط با معیشت مردم از طریق ساز و کارهای قانونی یکی از وظایف قوه قضائیه است و دستگاه قضائی استان با نظارت بر روند صادرات و واردات کالاهای اساسی، با هر گونه تعلل در ترخیص کالاهای اساسی که موجب آشفتگی بازار تولید و مصرف در کشور شود، در چارچوب قانون برخورد می‌کند.

کد خبر 5867919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha