۲۰ شهریور ۱۴۰۲، ۱۹:۵۰

تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای پیشرفت طرح جهش تولید دیمزارها

تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای پیشرفت طرح جهش تولید دیمزارها

معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی به منظور توسعه دانش‌بنیان، افزایش ضریب توسعه دانش و ارتقای بهره‌وری برای پیشرفت طرح جهش تولید دیمزارها تفاهم نامه امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، صبح امروز ۲۰ شهریور در جلسه طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور که با حضور محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکتی به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، جهت معرفی کارشناسان بخش کشاورزی به عنوان مشاور و ناظر در «طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور» به امضا رسید.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، آموزش کشاورزان در راستای ارتقای بهره‌وری و جهش تولید در دیمزارها، افزایش کیفیت و درآمد تولیدکنندگان بخش کشاورزی و کمک به توسعه فرهنگ خوداشتغالی حرفه‌ای با رویکرد اشتغال دانش‌محور به کمک کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی است.

در این طرح قرار است تعداد دو هزار نفر از کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در ۲۴ استان کشور جهت هوشمندسازی، گسترش فناوری و انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین تولید در بخش کشاورزی در راستای ارتقا و افزایش بهره‌وری تولید به عنوان مشاور و ناظر در کنار کشاورزان و بهره‌برداران در سال زراعی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ به خدمت گرفته شوند.

مهارت‌آموزی و اشتغال پایدار بر مبنای سهم‌بری دانش از تولید و هم‌افزایی و گسترش همکاری‌های ترویجی، آموزشی و پژوهشی به منظور افزایش ضریب نفوذ دانش و بهره‌وری بیشتر تولید در دیمزارهای کشور در بخش کشاورزی از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه است.

کد خبر 5883963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha