۲۶ آبان ۱۴۰۲، ۲۲:۲۳

دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر کرمانشاه:

آثار برگزیده جشنواره تئاتر استانی به مرحله منطقه‌ای معرفی می‌شوند

آثار برگزیده جشنواره تئاتر استانی به مرحله منطقه‌ای معرفی می‌شوند

کرمانشاه- دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر کرمانشاه، گفت: آثار برگزیده در سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه به مرحله منطقه‌ای معرفی می‌شوند.

هاشم پور محمدی در حاشیه آئین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه در مرحله بازبینی میزبان ٣۶ اثر ارسال شده به دبیرخانه از هنرمندان سراسر استان کرمانشاه بود.

وی با اشاره به اینکه آثار ارسال شده به جشنواره تئاتر استان در سه روز توسط پنج داور بازبینی و بررسی شده، افزود: در نهایت هفت اثر در بخش تئاتر صحنه‌ای و پنج اثر در بخش تئاتر خیابانی منتخب شدند.

دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه تصریح کرد: آثار برگزیده شده در ۲ بهش خیابانی و صحنه‌ای به مرحله اصلی جشنواره که از ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه برگزار شد راه یافتند تا با حضور سه داور برجسته در حوزه تئاتر مورد داوری قرار گیرند.

پور محمدی ادامه داد: از بین ۱۲ اثر معرفی شده ٢ اثر از بخش خیابانی شامل نمایش ماده هفت و نمایش عاشقانه‌های زیر خاکی و ۲ اثر دیگر از بخش صحنه‌ای شامل نمایش ویابونیت و نمایش غسل آخر به به مرحله منطقه‌ای معرفی شدند.

وی به محتوای آثار ارسال شده به دبیر خانه اشاره و خاطر نشان کرد: بیشتر آثار ارسال شده در بخش خیابانی با موضوعات اجتماعی به ویژه مقاومت و دفاع مقدس بوده اما در این بین آثاری با موضوع مشکلات معلولین نیز مشاهده می‌شود.

دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه عنوان کرد: جشنواره تئاتر امسال پس از سال‌ها شاهد حضور تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه بود که در همین راستا شهرستان‌های کنگاور، هرسین، اسلام‌آباد غرب و پاوه توانستند به جشنواره راه پیدا کنند.

پور محمدی اضافه کرد: حضور جوانان و کارگردان اولی‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای اهالی تئاتر با حضور اساتید در جشنواره تئاتر امسال نقطه عطف دیگری بود که امسال شاهد آن بودیم.

وی حمایت از آثار تولید شده را مورد تاکید قرار داد و گفت: به منظور حمایت از آثار برگزیده شرایط برای اجراهای عمومی فراهم و تمامی اجراهای خیابانی در منطقه چهار شهرداری بر روی صحنه می‌روند.

پور محمدی در پایان مطرح کرد: با توجه به تنوع محتوا در ارسال آثار طی تصمیمات اتخاذ شده بنیاد شهید چهار اثر جشنواره که با موضوع دفاع مقدس و شهدا اجرا شدند را مورد حمایت قرار خواهد داد.

کد خبر 5941573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha