۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۲۲

برخی همیشه انتقاد می کنند؛

دفاع نواب نصیرشلال از تصمیم برای دهدار/ انتخاب وزنه ها عالی بود

دفاع نواب نصیرشلال از تصمیم برای دهدار/ انتخاب وزنه ها عالی بود

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در واکنش به انتقادها مبنی بر از دست دادن سهمیه المپیک از سوی دهدار گفت: اگر وزنه‌های دیگر برای دهدار انتخاب می‌کردیم برخی باز هم انتقاد می‌کردند.

نواب نصیرشلال در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره انتقادها پس از عدم کسب سهمیه المپیک توسط رضا دهدار در آخرین گزینشی المپیک پاریس گفت: صفر تا صد انتخاب وزنه‌ها برای رضا دهدار در مسابقات جام جهانی تایلند درست و عالی بود، ما تمام جوانب را سنجیدیم و این وزنه‌ها را انتخاب کردیم. هر کس هم به نحو انتخاب وزنه‌ها منتقد است، اشتباه می‌کند.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که برخی اهالی وزنه‌برداری معتقدند باید دهدار در حرکت اول دو ضرب وزنه ۲۱۳ یا ۲۱۴ را می‌زد، عنوان کرد: افرادی که به انتخاب وزنه‌های دهدار در مسابقات جام جهانی تایلند انتقاد می‌کنند، همین افراد بعد از اینکه دهدار وزنه‌ها را می‌انداخت قطعاً دوباره به ما انتقاد می‌کردند و می‌گفتند باید دهدار از وزنه‌های سبک‌تر شروع می‌کرد تا اعتماد به نفس بگیرد.

نصیرشلال عنوان کرد: این افراد تنها دوست دارند حرف بزنند. متأسفانه شرایطی در وزنه‌برداری ایران به راه افتاده و یک سری از افراد فکر می‌کنند اگر حرف نزنند از قافله عقب می‌افتند. این افراد فکر می‌کنند با انتقاد دیده می‌شوند و در هر موضوعی اظهارنظر می‌کنند. البته ما به این مسائل توجهی نمی‌کنیم و در جامعه وزنه‌برداری کسی به این اظهارنظرها اهمیتی نمی‌دهد.

سرمربی تیم وزنه‌برداری ایران در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی افتاد که دهدار در دو ضرب با وجود اینکه وزنه تخصصی‌اش است، اما نتوانست رکوردی ثبت کند، گفت: شرایط خیلی خوب بود. او در یک ضرب وزنه‌های خوبی ثبت کرد. در دو ضرب هم شرایط خوبی داشت اما حرکت دوم و سوم را نتوانست بالای سر ببرد. دهدار حتی در پشت صحنه مسابقات هم وزنه‌های خوبی ثبت کرد، اما در نهایت بعضی وقت‌ها آن طور که انتظار داریم پیش نمی‌رود.

نصیرشلال در مورد احتمال شانس کسب سهمیه از سوی دهدار عنوان کرد: این اتفاق ممکن است رخ بدهد. در حال حاضر دهدار در جایگاه یازدهم رنکینگ جهانی قرار دارد و اگر وزنه‌برداری آزمایش دوپینگ‌اش مثبت شود یا دچار آسیب دیدگی شود، احتمال دارد دهدار جز ۱۰ نفر رنکینگ جهانی قرار بگیرد. این شانس برای او هست اما خیلی کم است. این اتفاق خیلی بعید است و شانس او یک درصد شانس داشته باشد. با این حال باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر اینکه بهتر بود میرمصطفی جوادی در شرایط مسابقه قرار می‌گرفت و وزنه می‌زد، گفت: این موضوع به کادر فنی و خود وزنه‌بردار ارتباط دارد و کسی نمی‌تواند در مورد آن اظهارنظر نکند. خیلی از مسائل فنی و روحی و روانی وزنه‌بردار به کادر فنی ارتباط دارد.

نصیرشلال عنوان کرد: وقتی وزنه‌بردار در یک مسابقه نتیجه خوب می‌گیرد همه در این موفقیت نقش دارند به غیر از کادر فنی. یک نفر می‌گوید پدر و مادر وزنه‌بردار، یک نفر می‌گوید مربی شهرستان او یا مسئولان استانش کمک کردند که این وزنه‌بردار موفق شده اما هیچ کس نمی‌گوید این اتفاق با همراهی و همکاری کادر فنی تیم ملی رخ داده است. اگر وزنه‌بردار نتیجه نگیرد تنها کادر فنی مقصر است. متأسفانه این مسائل همیشه بوده و هست و دور از ذهن نیست اما در کل اخلاقی هم نیست. در همین مسابقات جام جهانی تایلند وزنه‌برداران ما چهار رکورد را ارتقا دادند اما کمتر کسی به آن توجه کرد.

وی گفت: علی داوودی در دو ضرب، دهدار در یک ضرب، آیت شریفی در یک ضرب و دو ضرب همگی رکوردشکنی کردند اما کمتر کسی به این مسائل توجهی کرد. رکوردشکنی در هر مسابقه‌ای بسیار سخت است.

کد خبر 6078927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha