۱۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۱:۴۸

افزایش قیمت حامل‌های انرژی تولید را قفل می‌کند

افزایش قیمت حامل‌های انرژی تولید را قفل می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: تیم اقتصادی پزشکیان نشان می دهد نمی توانند اقتصاد را مدیریت کنند و در همین سال جاری تورم 20 درصد رشد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدرضا یزدی زاده با انتقاد از عملکرد اقتصادی اطرافیان آقای پزشکیان گفت: وقتی پزشکیان در خصوص کارشناس و جمع آوری نظرات کارشناسی صحبت می‌کند مشخص است که نظرش فقط اطرافیان خود است و نظریات کارشناسان دیگر را نیز قبول نخواهد کرد و اگر هم قبول کند توانایی جمع بندی بین این نظریات را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: وقتی اطرافیان آقای پزشکیان را می‌بینیم کارشناسانی از دوره خاتمی وجود دارد تا دوره روحانی که این افراد نظریات یک دیگر را نیز نخواهند پذیرفت.

یزدی زاده ادامه داد: این افراد ۴۰ سال است که در اقتصاد ایران حضور دارند، آنها فکر می‌کنند سیاست انقباضی پولی را در کشور اجرا کرده‌اند اما عملکردشان چیز دیگری است، تورم مضمن، رشد نقدینگی و کسری بودجه در طول این سال‌ها حاصل عملکرد این افراد است.

یزدی زاده خاطرنشان کرد: این افراد دوباره می‌خواهند بر مسند کار بازگردند و قطعاً وضعیت اقتصادی بهبود نخواهد کرد.

وی ادامه داد: در خصوص ارز نیز باید این موضوع را صریح بگویم که برخی افراد که در ستاد پزشکیان حضور دارند منافعی دارند آنها منافعشان افزایش نرخ ارز است و این مسئله در همان ماه ابتدایی دولت چهاردهم موجب افزایش تورم ۲۰ درصدی خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: تیم اقتصادی آقای پزشکیان همانطور که در صحبتهایشان وجود دارد دنبال افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی هستند و شاید بخواهند مبلغ یارانه‌ها را هم بالا ببرند اما مردم باید به این موضوع توجه کنند اگر یک میلیون تومان به یارانه‌ها هم اضافه شود ۳ میلیون تومان به عنوان مثال از جیب مردم خالی خواهد شد.

یزدی زاده ادامه داد: اگر نرخ حامل‌های انرژی تغییر کند مطمئن باشید که تولید قفل خواهد مانند همان زمانی که در دولت روحانی کارخانه‌ها قفل شدند و تولید عملاً وجود نداشت.

وی ادامه داد: افرادی که در تیم آقای پزشکیان حضور دارند نمی‌توانند تهدید را به فرصت تبدیل کنند زیرا از فرصتی که در دولت خاتمی هم وجود داشت و کمترین میزان تحریم هم اعمال شده بود درست استفاده نشد.

کد خبر 6154420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha