ساخت 1500 کیلومتر خط انتقال گاز در سال 87

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از ساخت، نصب و راه اندازی بیش از 1500 کیلومتر خط انتقال فشار قوی گاز در سال 1387 خبر داد و گفت: این میزان توسعه شبکه گازرسانی کشور در قالب 15 پروژه در نقاط مختلف کشور انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا غریبی در تشریح عملکرد شرکت مهندسی و توسعه گاز کشور در سال 87، با بیان اینکه در سال گذشته 1581 کیلومتر خط لوله انتقال گاز در سراسر کشور احداث شده، تصریح کرد:ارزش این میران پروژه حدود 27هزار و 453 میلیارد و 680 میلیون ریال برآورد می شود.

وی در تشریح خطوط ساخته شده در سال گذشته اظهار کرد: خطوط لوله 48 اینچ ساوه – همدان به طول 129 کیلومتر ، همدان – بیجار به طول 152 کیلومتر و باقی مانده خط لوله سمنان -شاهرود به طول 17 کیلومتر، خطوط لوله 30 اینچ انتقال گاز به نیروگاه همدان به طول 13 کیلومتر و بیجار- دهگلان به طول 67 کیلومتر و همچنین خط لوله دوم سراسری 56 اینچ در منطقه نورآباد به طول 17 کیلومتر پروژه هایی بودند که در نیمه نخست سال87 به بهره برداری رسیدند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با یادآوری این نکته که با توجه به تجربه زمستان سال گذشته تمام تلاش ما برای رفع موانع و گازرسانی به تمام نقاط کشور بود، خاطر نشان ساخت: تعداد زیادی از پروژه های اجرا شده نیز در نیمه دوم سال به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول در شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: همچنین خطوط 56 اینچ پنجم و ششم سراسری به طول 504 و 492 کیلومتر ، خط انتقال گاز 56 اینچ خرامه – صفاشهر به طول 40 کیلومتر ، بخش دوم خط لوله 56 اینچ انتقال گاز ساوه – قزوین – کوهین به طول 108 کیلومتر نیز از دیگر پروژه های اجرا شده در سال گذشته به شمار می روند.

به گفته غریبی در سال گذرشته دو خط 48 اینچ انتقال گاز پارچین – سمنان به طول 170 کیلومتر و شاهرود- میامی به طول 75 کیلومتر نیز از دیگر پروژه های احداث شده توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز بوده اند.

وی، افزود: خط لوله 42 اینچ انتقال گاز میامی – دشت شاد به طول 106 کیلومتر ، خط لوله 30 اینچ انتقال گاز جنوب به شمال ارومیه به طول 8 کیلومتر و بخش اول خط لوله 20 اینچ انتقال گاز کورائیم – کلور به طول 38 کیلومتر از دیگر پروژه های به بهره برداری رسیده در سال گذشته بودند.

وی با اشاره به این موضوع که در کنار احداث خطوط انتقال گاز در کشور سه پروژه ایستگاه تقویت فشار گاز قزوین ، شهر رضا و شهید محمدی نیز احداث و به بهره برداری رسیده است، بیان کرد: ارزش ریالی این طرح های گازی هم  بیش از 2 هزار و شصت و شش میلیارد ریال برآورد شده است.

غریبی در پایان خاطر نشان ساخت: 3 ایستگاه تقویت فشار گاز سردشت ، تکاب و شهید مصطفوی به ارزش بیش از دو هزار و پانصد و هفتاد و شش میلیارد ریال در دست ساخت بوده که در سال 88 راه اندازی و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

کد خبر 853200

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =