کادر پزشکی تیم زیر 17 سال معرفی شد/ غیبت تیم پزشکی در تیم‌های پایه

در حالی که تیم فوتبال زیر 17 سال ایران اردوی‌های اخیر خود را بدون پزشک پشت سرگذاشت، در نهایت از سوی فدراسیون فوتبال یک پزشک و یک فیزیوتراپ به ترکیب این تیم اضافه شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال زیر 17 سال ایران در 4 ماه اخیر اردوهای آماده سازی خود را بدون پزشک برگزار کرد و در هفته گذشته هم در اردوی آماده سازی اش 10 روزه اش در تهران که دو بازی سنگین را با تیم‌های بزرگسالان استقلال اهواز و پاس نوین انجام داد، در کمال تعجب تیم پزشکی حضور نداشت.

فقدان حضور کادر پزشکی حتی می توانست به مشکلی بزرگ تبدیل شود زیرا در جریان دیدار با استقلال اهواز، در چندین صحنه خطرناک بازیکن تیم نوجوانان از ناحیه سر و پا دچار آسیب دیدگی شدند اما به غیر از یک مورد، در سایر برخوردها آسیبی جدی به ملی پوشان نوجوانان وارد نشد.

این اتفاقات در بازی با پاس نوین هم رخ داده بود اما پس از این مصدومیت‌ها یکی از مربیان تیم با اسپری مخصوص وارد زمین می شد تا تنها درمانی موقت و تجربی روی بازیکن مصدوم انجام دهد.

جالب اینجاست که در یکی از این برخوردها، سعید لطفی بازیکن تیم زیر 17 سال کشورمان که از ناحیه پا دچار مصدومیت شد، و لنگان لنگان زمین را ترک کرد، برای مشخص شدن میزان و نوع مصدومیتش با همان وضعیت به سمت نیمکت استقلال اهواز رفت تا از پزشک این تیم درخواست کمک کند.

البته دکتر حمیداوی پزشک و فیزیوتراپ تیم استقلال اهواز به علت در جریان بودن مسابقه و مصدومیت یکی از بازیکن این تیم، مداوای این بازیکن نوجوان را به پس از پایان بازی موکول کرد، که قطعا اگر مشکل وی حاد بود، می توانست لطمات جبران ناپذیری را به این بازیکن وارد کند. در نهایت هم این ملی پوش نوجوان با همان وضعیت به سمت نیمکت تیمش بازگشت تا در پایان بازی مورد مداوا قرار گیرد!

این مشکل مختص تیم زیر 17 سال نیست و در دیگر تیم‌های پایه فوتبال هم وجود دارد زیرا تیم زیر 15 سال کشورمان هم بدون کادر پزشکی اردوی خود را در کمپ تیم‌های ملی آغاز کرده است.

صحنه یکی از برخوردهای خشن؛ مهاجم پاس نوین تکل خطرناکی روی پای بازیکن تیم نوجوانان می رود

"تیم جهانی چرا پزشک ندارد؟" این موضوعی بود که بسیاری از افراد و کارشناسان که این دو مسابقه را از نزدیک تماشا می کردند و حتی کادر فنی تیم‌های حریف در پایان بازی‌ها در مورد آن سوال می کردند و خواستار پیگیری جدی آن و انتخاب تیمی پزشکی برای این تیم بودند.

قطعا هیچکس اتفاقاتی که برای محمد پارسا و بازیکنان دیگر فوتبال به خاطر تشخیص ناصحیح و یا دیر رسیدن به مراکز درمانی رخ داد، را فراموش نکرده و در این دو دیدار دوستانه هم هر لحظه بیم رخ دادن چنین اتفاقی وجود داشت ولی مشکلی پیش نیامد.

البته یک روز پس از این دیدارها دکتر فاطمی نیا به عنوان پزشک و دکتر شهاب به عنوان فیزیوتراپ این تیم انتخاب شدند، نفراتی که از روزشنبه به اردوی تیم زیر 17 سال ملحق شدند و تا پایان مسابقات جهانی در کنار این تیم خواهند بود.

در این شرایط اما به نظر می رسد در کنار بی توجه به حضور نداشتن تیم پزشکی در کنار این تیم جهانی که موضوع بسیار مهم و قابل بررسی است، ضوابط مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان بیش از همه در تعیین کادر پزشکی برای تیم زیر 17 سال نقش داشته است زیرا بر اساس زمانبدی اعلام شده این مسابقات کادر پزشکی تیم‌ها نخستین گروهی هستند که برای همراهی تیم‌های کشور خود باید تا پایان ماه جاری ثبت نامکنند. 

در روزهایی که همه در ناراحتی ناکامی تیم بزرگسالان در راهیابی به جام جهانی 2010 قرار دارند، تیم زیر 17 سال تنها نماینده جهانی فوتبال ایران است که می تواند با افتخار آفرینی در مسابقات قهرمانی جهان در نیجریه، پیام آور شادی برای فوتبال و مردم فوتبالدوست ایران باشد، به شرط آنکه بصورت ویژه مورد توجه مسئولان ورزش و فدراسیون فوتبال قرار گیرد.

کد خبر 903213

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =