عروسکهای سارا و دارا ایرانی می شوند

ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیرعامل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان گفت: با توجه به تولید عروسک‌های دارا و سارا در چین، درصدد تولید این عروسک‌ها در داخل کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، سید صادق رضایی ظهر یکشنبه در ادامه جشنواره قصه‌ گویی درارومیه با اشاره به برنامه‌های جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تمام سرگرمی‌هایی که در بخش کودکان و نوجوانان در استان‌ها وجود دارد شناسایی و در ایران تولید شود.

وی  با اشاره به اینکه کانون در بخش کتاب با فقر رمان روبه ‌روست اظهارداشت: با وجود علاقه زیاد کودکان و نوجوانان به مطالعه به کتاب و رمان متاسفانه در کشور در این بخش ضعف های زیادی وجود دارد که در این راستا کانون بر این اساس طرحی با عنوان طرح تولید رمان نوجوان امروزی را تصویب کرده است.

رضایی خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای اجرای طرح تولید رمان نوجوان امروزی با 40 نویسنده قرارداد دارد که از این تعداد بیش از 20 نویسنده کتاب‌هایشان را تحویل داده‌ اند که مقرر شده  تمام نویسندگان تا پایان دی ماه سال جاری کتاب‌هایشان را تحویل دهند و کانون نیز تا پایان سال این کتاب‌ها را به تولید برساند

200 عنوان کتاب توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور

این مقام مسئول از چاپ 200 عنوان کتاب تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 220 عنوان کتاب چاپ کرد و در سال جاری تلاش می‌کنیم تعداد کتب چاپ شده کانون به 400 عنوان برسد.

رضایی با اشاره به تاریخ و فرهنگ قصه‌ و قصه ‌گویی در کشور یادآور شد: صدای خوب داشتن، خوب قصه‌ گویی کردن با شهامت و شجاعت قصه گفتن بسیار خوب است، اما عمده توجه قصه‌ گویان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به مخاطب باشد و مخاطب کودک را دست کم نگیرد چرا که در غیر این صورت خود را دست کم گرفته و کسی که در نگاه دست کم گرفتن به مخاطب کودک و نوجوان ضربه می‌خورد خود قصه‌ گو است.

وی با اشاره به کیفیت قصه‌ گویی در بخش کودک و نوجوان بیان داست: قصه خوب قصه ‌ای نیست که فقط خوب گفته شود بلکه قصه‌ ای است که برای مخاطب و در شان مخاطب باشد در این راستا قصه‌ گویان باید فهم مخاطب را در نظر بگیرند و قصه ‌ای برای کودکان بگویند که پیام پدر و مادر را به وسیله قصه به کودکان منتقل شود.

مدیرعامل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان همچنین به محتوای قصه‌ ها تاکید کرد و گفت: قصه‌های در نظر گرفته شده برای کودکان باید محتوای ایرانی و اسلامی داشته باشد و به شیوه درست بیان شود.

کد خبر 1228256

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =