۷ تیر ۱۳۹۱، ۱۰:۴۷

پاسخ به اعتراض دانشجویان/

امکان انتخاب دروس مجازی برای شرکت کنندگان در کلاسهای حضوری پیام نور

امکان انتخاب دروس مجازی برای شرکت کنندگان در کلاسهای حضوری پیام نور

در پی اعتراض برخی دانشجویان کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در خصوص اعتراض به تقسیم بندی بدون اطلاع آنان برای شرکت در دوره های مجازی یا خودخوان، معاون آموزشی این دانشگاه پاسخهایی ارائه داد.

عبدالله معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به اعتراضات دانشجویانی که بدون اطلاع آنها مسئولان برخی واحدها به جای دوره های حضوری آنان را مجبور به شرکت در دوره های مجازی کرده اند و نسبت به عدم دریافت نمره کلاسی خود نگران هستند، اظهار داشت: من در مورد این موضوع خبر ندارم اما کلیت حضور در دوره های مجازی یا حضوری به این شکل است که دانشجویان زمان انتخاب واحد می توانند برخی دروس را به صورت مجازی یا حضوری انتخاب کنند و در واقع انتخاب با دانشجو است.

وی ادامه داد: دانشجو به هر دلیلی که نمی تواند در کلاسهای حضوری شرکت داشته باشد می تواند کلاسهای آنلاین و الکترونیکی را انتخاب کند. هر دو گروه از دانشجویانی که در کلاسهای حضوری یا آنلاین شرکت می کنند ضمن تعامل با استاد نمره کلاسی را هم دریافت می کنند.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور در ادامه ضمن یادآوری این موضوع که برای برخی درسها که امکانش بود در پیام نور تولید محتوا صورت گرفته است، تاکید کرد که برای برخی درسها هم امکان تولید متحوای الکترونیکی نبود و به شکل معمولی ارائه شد.

معتمدی درباره این موضوع که در برخی واحدهای پیام نور، دانشجویان پس از شرکت در دوره های حضوری مجبور به شرکت در دوره های مجازی شده و پس از اطلاع یافتن از فعال نبودن آموزش مجازی به آنان اعلام شده که باید دروس را به صورت خودخوان مطالعه کنند، تاکید کرد: در این زمینه اطلاعاتم کلی است و اگر این موارد دیده می شود باید به پیام نور مرکز گزارش داده شود تا به صورت موردی بررسی کنیم.

این مقام مسئول در دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: به طور کلی نباید اینطور باشد و شرکت در دوره های مجازی همانند کلاسهای حضوری تاریخ و زمان برگزاری دارد. ممکن است دانشجویی زمانی برای شرکت در این دوره ها اقدام کرده که مدت برگزاری این کلاس به اتمام رسیده باشد.

کد خبر 1634329

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha