امنیت از نعمتهای الهی است/ روحانی باید مردمی باشد

قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به نعمت امنیت ادامه داد: امنیت یکی از نعمات الهی است که باید قدر آن را بدانیم به طوری که در برخی از کشورهای عربی امنیت وجود ندارد و پریشانی این کشورها را فراگرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ آیت الله العظمی محمد علی علوی گرگانی در دیدار جمعی از طلاب جامعه آل البیت که دردفتر وی برگزار شد، با بیان اینکه کار طلاب و روحانیون ارشاد و هدایت مردم است، اظهار داشت: عمل طلاب و روحانیون کار هدایت و ارشاد و آموزش معارف و فقاهت است  که مورد ارزش و ارج معنوی بسیاربالایی است.

وی با بیان اینکه دنیا تشنه معارف ناب اسلامی است افزود: مردم دنیا تشنه کمال علم هستند و با هدایت و ارشادات الهی و دینی روحانیون جهالت از آنان برطرف خواهد شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: انسان هرچه قدر از لحاظ جسمی بزرگ بشود تا زمانی دنبال فراگیری و علم دین نباشد جاهل است لذا نیازمند معلم، هادی و هدایت کننده ای هستیم که دست انسان را گرفته و از جهالت برهاند.

تفقه در دین تنها کافی نیست

وی تفقه تنها در دین را کافی ندانسته و اظهارداشت: تفقه در دین تنها کافی نیست باید مردم را نیز هدایت، ارشاد و انذار کنیم.

آیت الله علوی تصریح کرد: نباید همیشه انتظارداشته باشیم که همه انذارها مورد پذیرش واقع شوند، ولی این دلیل عقب نشینی و دست کشیدن ازهدایت و ارشاد مردم نیست چرا که کسی کار ارشاد و اندرز مردم را بر عهده داشته باشد باید کار پیامبر گونه انجام دهد.

روحانی باید مردمی باشد

وی با بیان اینکه روحانی باید مردمی باشد گفت: اعمال و رفتار یک روحانی زمانی درمردم تاثیر گذارمی باشد که همیشه زی طلبگی ، ساده بودن، و مردمی بودن خود را حفظ کند.

این مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: چشم دوختن به اموال مردم از اعتبار و اثرگزاری کم می کند در حالی که یک روحانی باید در برابر مومنین تواضع و خاشع باشد تا بتواند به سیره اهل بیت وپیامبر اسلام(ص) عمل کند.

وی در ادامه خطاب به طلاب و روحانیون جامع آل البیت افزود: تشکیل جامعه المصطفی العالمیه بنا به دستور مقام معظم رهبری یکی از نعمت های پیش روی طلاب و جوانان کشورهای جهان است که از اقصی نقاط جهان برای فراگیری و دانش و علم دین به ایران مراجعت می کنند که باید ارزش فرصت پیش آمده را خوب درک کنید و با فراگیری دانش دین به مملکت خود برای تبلیغ و انذار مردم مراجعت کنید.

یکی از ثمرات پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل جامعه المصطفی است

استاد حوزه علمیه قم افزود: یکی از ثمرات پر خیر برکت، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل جامعه المصطفی است  که طلاب غیر ایرانی  در امنیت و آرامش و روان خاطر در آن به تحصیل مشغول هستند .

وی با اشاره به نعمت امنیت ادامه داد: امنیت یکی از نعمات الهی است که باید قدر آن را بدانیم بطور مثال در کشور های سوریه و برخی از کشور های عربی امنیت وجود ندارد و پریشانی همه کشور های عربی را فراگرفته است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله علوی گرگانی گفت: همه باید قدر امنیت و آسایشی که در کشور به لطف امام زمان وجود دارد را بدانیم و قدردان مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری باشیم.

کد خبر 1766952

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =