"زوال" به جان "بلوط" های لرستان افتاد/ 250 هزار هکتار جنگل آسیب دید

خرم آباد - خبرگزاری مهر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اشاره به بروز بیماری "زوال بلوط" در سطح جنگلهای بلوط لرستان گفت: 250 هزار هکتار از جنگلهای بلوط استان به دلیل این بیماری خسارت دیده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بهاروند ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان خسارات وارد شده به جنگلها و مراتع لرستان درسالجاری اظهار داشت: طی سالجاری بیش از 250 هزار هکتار از جنگلهای لرستان دچار بیماری زوال بلوط شدند.

وی با بیان اینکه این بیماری بیشتر در عرصه های جنگلهای بلوط استان لرستان رخ داده است، عنوان کرد: در سالجاری بیش از 21 درصد از جنگلهای بلوط استان لرستان به دلیل این بیماری از بین رفته اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان همچنین به تخریب جنگلهای لرستان از طریق آتش سوزیها اشاره کرد و گفت: طی سالجاری بیش از 905 هکتار از جنگلها و مراتع استان لرستان دچار حریق و آتش سوزی شدند.

بهاروند با بیان اینکه 95 درصد این آتش سوزیها در جنگلهای لرستان عمدی بوده است، گفت: چرای بی رویه دامها از دیگر عوامل از بین رفتن جنگلها و مراتع استان لرستان است.

وی تبدیل بی رویه اراضی ملی به زراعی را یکی دیگر از عوامل تخریب جنگلهای لرستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه در این زمینه بهره برداران و کشاورزان اقدام به قطع درختان در جنگلها و تبدیل آنها به زمینهای زراعی می کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اشاره به عوامل طبیعی که منجر به تخریب جنگلهای لرستان می شود، گفت: قرارگیری در کمربند خشک، شرایط آب و هوایی، گرد و غبار، ریزگردها، خشکسالی از جمله این عوامل طبیعی است که منجر به از بین رفتن جنگلهای استان لرستان شده است.

کد خبر 2010318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =