ارسال متمرکز پیامکهای تبلیغاتی/ ظرفیت برای ارسال 180 هزار پیامک در ثانیه

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از عملیاتی شدن سامانه متمرکز ارسال پیامکهای انبوه و تبلیغاتی خبر داد و گفت: از این پس تمامی پیامکهای تبلیغاتی از مسیر مستقیم شبکه مخابرات کشور ارسال می‌شود تا نارضایتی مشترکان از دریافت پیامکهای ناخواسته تبلیغاتی رفع شود.

داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به همکاری شرکتهای ارائه دهنده خدمات پیامک با شرکت مخابرات ایران از ایجاد سامانه یکپارچه خدمات ارسال پیام کوتاه تلفن همراه خبر داد و اظهار داشت: تمامی شرکتهای ارائه دهنده خدمات پیامک – CP – از طریق این سامانه و به صورت متمرکز و از یک مسیر مشخص پیامکهای تبلیغاتی را ارسال می‌کنند.

وی در مورد نارضایتی برخی از شرکتهای ارائه دهنده پیامک از نبود ظرفیت لازم برای ارسال همزمان حجم زیادی از پیامک تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت برای ارسال تمامی پیامکهای انبوه و تبلیغاتی از مسیر شبکه مخابرات فراهم است و حتی ظرفیت بیش از میزان استفاده برقرار شده چرا که در صورت کمبود ظرفیت سیستم بیشترین ضرر متوجه مخابرات خواهد شد.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه بخش عمده ای از درآمد مخابرات را پیام کوتاه تشکیل می دهد، گفت: ممکن است برخی ناهماهنگی ها به دلیل مدیریت و همکاری میان دو بخش مخابرات و شرکتهای خدمات پیامک اتفاق افتاده باشد که هم اکنون این مشکل رفع شده و این عدم همکاری تنها در روزهای نخست اجرای این طرح صورت گرفت.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این سیستم حدود یک ماه است که راه اندازی شده و در شروع ممکن است با مشکلاتی همراه باشد، ادامه داد: از لحاظ ظرفیتی مشکلی در این سیستم وجود ندارد و ظرفیت این سیستم برای SMS های بیشتر از حجم فعلی نیز جوابگو است.

وی با بیان اینکه در هر ثانیه به طور متوسط 180 هزار پیامک از طریق این سیستم متمرکز ارسال می‌شود درباره دلایل راه اندازی این سامانه متمرکز گفت: به دلیل آنکه برخی مشترکان از پیامکهای تبلیغاتی دریافتی خود ناراضی بودند راهی به غیر از تمرکز ارسال پیامکها وجود ندارد تا بتوانیم پیامکها را در این زمینه فیلتر کرده و نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را در زمینه اعتراض مشترکان به پیامکهای تبلیغاتی جلب کنیم.

زارعیان افزود: نظارت بر محتوای پیامکها با مخابرات نیست و با وجودی که اغلب پیامکها هم مشکل محتوایی ندارند مهمترین کنترلی که صورت می گیرد برای آن است که پیامکهای ناخواسته تبلیغاتی ارسال نشود.

کد خبر 2049349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =