اوباما پیام ایران را در خصوص نرمش قهرمانانه دریافت نکرده است/ تقلب و استیصال در آمریکا پا برجاست

نماینده مردم اسدآباد با هشدار به رئیس جمهور آمریکا گفت: پس از ملاقات اوباما با ریس جمهور رژیم صهیونیستی مشخص شد وی پیام رهبری را دریافت نکرده است؛ چراکه با نرمش قهرمانانه قدرت مانور ایران بیشتر می شود، ما نه از خشم شما هراس داریم و نه به لبخند شما دلخوش هستیم.

 به گزارش خبرنگار مهر، محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز مجلس گفت: سال 92 را با نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی آغاز کردیم، در سالی که مردم عزیز در 24 خرداد ماه با انتخاب شعار تدبیر و امید، آقای دکتر روحانی را به عنوان رئیس ‌جمهور برگزیدند و چشم جهانیان را با حضور پرشور خود خیره کردند و حماسه سیاسی را رقم زدند، مسئولان باید با رویه اعتدال، وحدت، همدلی و با به کارگیری تمام امکانات بالقوه کشور گام‌های مؤثری در تحقق حماسه اقتصادی برای بهبود وضعیت کنونی معیشت مردم بردارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و اشاره به تعبیر نرمش قهرمانانه ادامه داد: نرمش قهرمانانه یعنی حرکت بین اقتدار و انعطاف و دولت محترم به ریاست روحانی می‌تواند ضمن حفظ اقتدار جمهوری اسلامی در مذاکرات گوناگون اعم از مذاکرات سخت یا نرم و یا مذاکرات اصولی، این کلید واژه را به منظور تقلیل مشکلات کشور در عرصه سیاست خارجی شاخص‌سازی کند و تلاش کند تا عمق نفوذ ایران در صحنه نظام بین‌المللی با اقتدار‌ و باصلابت‌تر شود.

همچنین داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس گفت: در سال جاری که با تدبیر رهبری حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده،  با حضور مردم در انتخابات مهمترین گام برداشته شده است که نتیجه آن پدیدآمدن دولت تدبیر و امید بود. در تکمیل این حماسه مجلس با دولت همکاری شایسته ای داشت و به اکثریت کابینه بخصوص تیم اقتصادی رای بالایی داد تا زمینه حماسه اقتصادی نیز محقق شود.

اسماعیلی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: سخنان روحانی در نیویورک پیام روشنگری بود که جهان معاصر را مخاطب قرار داد تا صلح طلبی و اقتدار جمهوری اسلامی در حافظه افکار عمومی ثبت شود.

نماینده مردم سروستان با تاکید بر ارتباط صنعت و دانشگاه که یکی از مطالبات مقام معظم رهبری نیز هست، تصریح کرد: دانشمندان، علما و محققان از دولت تدبیر و امید انتظار دارند با اولویت دانشگاه ها و حوزه فناوری در این راستا دولت گام موثری بردارد. تحقق حماسه اقتصادی با تولید ملی و فعال شدن بخش خصوصی ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: مهمترین تهدید دولت یازدهم همان تهدیدی است که دولت دهم را نیز تهدید می کرد و آن فساد مالی و اداری است و دولت باید برای مبارزه با این فساد شفاف سازی را مبنای کار خود قرار دهد.

حسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی دیگر از ناطقان میان‌دستور جلسه علنی امروز مجلس با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی تغییر نکردند و تقلب و استیصال در آنان تغییر نکرده است، گفت: ملت ما یک تغییر در خود پدید آورده است و آن دشمن شناسی و منفعل نبودن در مقابل آنان است.

وی تاکید کرد: از دولت روحانی که با اتکاء به آراء مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری کار خود را آغاز کرده، انتظار است آرمان ها و مطالبات مردم را به واقعیات عملی و ملموس تبدیل نماید، بر اساس آمار 30 در صد از رای دولت یازدهم از مناطق کرد نشین است و توجه به این مناطق فقط نباید در سخنرانی ها باشد، انتظار است در تعیین مدیران منطقه جوانب احتیاط رعایت شود، این در حالی است که در بعضی از ادارات دولتی در مناطق کرد نشین مردم باید مترجم به همراه خود ببرند.

محمدباقر شریعتی نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان‌دستور جلسه امروز مجلس با تاکید بر اینکه ایجاد نارضایتی عمومی، کسری غیرقابل جبران درآمدها و کاهش درآمد ارزی ایران از اهداف دشمنان برای تحریم ایران بوده است، گفت: این اهداف دشمنان محقق نشد و روحانی در سازمان ملل با بهره گیری جانانه و مدبرانه از مفهوم نرمش قهرمانانه چهره ای از ایران را معرفی کرد و نشان داد رئیس جمهور بر سر پیمان خویش با مردم استوار است وچهره‌‌ای تازه از کهن سرزمین ایران را به جهانیان معرفی کرد.

وی همچنین گفت: کمترین درخواست از آقای روحانی این است که وزیر ورزش  را از مدیران شایسته خوزستان انتخاب کند چرا که خوزستان قطب ورزشی کشور است.

بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی  به عنوان آخرین ناطق میان‌دستور  در جلسه امروز مجلس با اشاره به سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: مواضع روحانی خصوصا در تبیین مواضع جمهوری اسلامی در سیاست خارجی بر اساس عزت، حکمت و مصلحت است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس افزود: تذکر جدی به رئیس جمهور آمریکا دارم، اوباما پس از ملاقات با ریس جمهور رژیم صهیونیستی مشخص شد پیام رهبری را نگرفته است؛ چراکه با نرمش قهرمانانه قدرت مانور ایران بیشتر می شود، ما نه از خشم شما هراس داریم و نه به لبخند شما دلخوش هستیم.

وی گفت: امروز یکی از مشکلات مردم بحث اشتغال به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته است پیشنهاد می کنم کمیته مشترکی از دولت و مجلس تشکیل شود و نسبت به برنامه های عملیاتی و اجرایی بحث اشتغال، برنامه ریزی هایی صورت گیرد.

 

کد خبر 2146681

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha