رفع تحریم‌ها اثرات مثبتی بر فعالیت‌های صنعت بیمه خواهد گذاشت

عضو شورای عالی بیمه با تشریح مزایای رفع تحریم‌های بین المللی بر صنعت بیمه کشور، گفت: در شرایط جدید همکاری بیمه های ایرانی و خارجی افزایش خواهد یافت.

جواد سهامیان مقدم در گفتگو با مهر در مورد تاثیر رفع تحریم‌ها و نتایج مذاکرات ژنو بر صنعت بیمه کشور گفت: رفع تحریم‌ها اثرات مثبتی بر روی فعالیت‌های صنعت بیمه خواهد گذاشت و بر اساس آن بیشتر می توان از توان صنعت بیمه کشور بهره مند شد.

مدیرعامل بیمه ایران افزود: با رفع تحریم‌های صنعت بیمه، فضای بهتری در عرصه بین المللی برای فعالیت های شرکت های بیمه ایرانی فراهم می شود و بیمه های ایرانی و خارجی به راحتی می توانند در این فضای ایجاد شده با یکدیگر همکاری داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه کشور در سال‌هایی که تحت تحریم‌های بین المللی قرار گرفته بود، راهکارهایی را برای ارائه خدمات و پوشش‌های بیمه ای اتخاذ کرده بود، تصریح کرد: با فضای ایجاد شده فعالیت بیمه ها در بخش اتکایی با ریسک کمتری مواجه می شود. 

عضو شورای عالی صنعت بیمه کشور گفت: با رفع تحریم‌ها، ارائه پوشش‌های بیمه ای به بانکهایی که گشایش اعتبار واردات را انجام می دهند، به راحتی انجام خواهد شد.

سهامیان مقدم ادامه داد: همچنین با رفع تحریم ها و برقراری ارتباط بیشتر با بیمه های سایر کشورها، زمینه بهره گیری بیشتر از دانش ها و مهارت های آنها ایجاد می شود.

 

کد خبر 2181374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =