خانواده مددجویان با مربیان تربیتی ارتباط بیشتری داشته باشند

قزوین- خبرگزاری مهر: مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: ارتباط بیشتر خانواده مددحجویان با مربیان تربیتی کانون های اصلاح و تربیت و رشد می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کند.

حمیدرضا فراست طلب عصر یکشنبه در جمع کارکنان زندانهای قزوین گفت: اگر والدین به خصوصیات اخلاقی و رفتاری فرزندان آگاهی داشته باشند و به تعلیم و تربیت درست فرزندان مبادرت کنند، به کاهش آسیبها کمک خواهند کرد.

وی افزود: افزایش آگاهی و شناخت والدین از خصوصیات اخلاقی و رفتاری فرزندانشان امری ضروری است و خانواده به عنوان اولین کانون تربیتی در جامعه در سرنوشت اعضای آن بسیار تعیین کننده است.

فراست طلب تصریح کرد: پدر و مادر بعنوان مهمترین الگوهای تربیتی و رفتاری فرزندان باید با افزایش سطح آگاهی خود بویژه مفاهیم دینی و مسائل تربیتی روز، در رشد و تعالی خانواده و جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی توجه کنند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین یادآورشد: اگر والدین حق اطاعت بر فرزندان دارند، فرزندان نیز حق تعلیم و تربیت دارند و والدین باید زمینه شکوفایی استعدادها و قابلیت های بالقوة آنان در ابعاد مختلف جسمی، شناختی، عاطفی، روانی، اجتماعی، اخلاقی و معنوی را فراهم کنند.

این مسئول تاکید کرد: والدین بایستی نسبت به ویژگی ها و خصوصیات فرزندان خود شناخت همه جانبه ای داشته باشند و لازمه موفقیت در تعلیم و تربیت فرزندان، افزایش آگاهی و شناخت والدین از خصوصیات اخلاقی و رفتاری فرزندانشان است.

فراست طلب بیان کرد: بسیاری از بزهکاری و ناهنجاریهای اطفال و نوجوانان نتیجه نا آگاهی یا گمراهی والدین به مسائل اخلاقی و تربیتی است و بررسی ها در بین مددجویان کانون اصلاح و تربیت نشان می دهد، رفتارهای ناهنجار و ناپسند آنها در خانواده های ناسالم و ناهنجار شکل خواهد گرفت.

مدیرکل زندانهای استان قزوین برقراری ارتباط عاطفی و کلامی، پذیرش و احترام متقابل، تعدیل انتظارها با توان های فرزند، توجه به تفاوت ها و شباهت های فردی، توجه به نیازهای همه جانبه، ثبات عاطفی والدین، شکیبایی و بردباری، قاطعیت وجدی بودن، مستقل سازی و مسئولیت پذیری را در تعلیم و تربیت فرزندان حائز اهمیت دانست.

وی اظهارداشت: خانواده ای رشد و بالندگی خواهد داشت که علاوه بر تأمین نیازهای جسمی فرزندان به نیازهای روانی آنها نیز اهمیت ویژه ای قائل باشد.

فراست طلب در پایان خواستار ارتباط بیشترخانواده های مددجویان با مربیان تربیتی کانون اصلاح و تربیت شد وابراز امیدواری کرد: با گسترش حضور والدین در برنامه های آموزشی این مرکز و حمایت بیشتر، فرزندانشان مسیر صحیح زندگی را پیدا کرده وبه آغوش خانواده وجامعه باز گردند.

کد خبر 2181912

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =