صنعت بیمه؛ تکیه‌گاه حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه

رئیس کل بیمه مرکزی در پیام نوروی تاکید کرد: صنعت بیمه کشور به عنوان یکی از تکیه‌گاه‌های حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایرانی نیازمند بازمهندسی و بازآرایی براساس موازین و معیارهای ‌تجربه شده بیمه‌گری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم امین گفت: نقش بیمه مرکزی به عنوان مقام ناظر، برقراری نظم و انضباط و پایش عملکردها بر اساس موازین، مقررات و قوانین حاکم است.

وی افزود: تدارک نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای لازم برای ایفای این مسئولیت خطیر، بسترسازی این حرکت با عزم و اراده مدیران و کارکنان بیمه مرکزی و حمایت از حقوق بیمه‌گذاران در سامان درست و عقلانی کار بیمه‌گران ضروری است.

رئیس بیمه مرکزی تاکید کرد: شفافیت و پاسخگویی رمز موفقیت در کار بیمه‌گری است.

وی افزود: حمایت از بیمه‌گذاران بدون وجود بیمه‌گرانی توانمند، قانون‌مدار و منضبط میّسر نیست و سهامداران، مدیران، کارکنان و نمایندگان شرکت‌های بیمه هر یک ‌باید به چارچوب‌های تعیین شده برای آنان پایبند و به تعهدات کتبی و شفاهی خود در مقابل بیمه‌گذاران در بخش‌های بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر و سایر بیمه‌ها مسئولانه عمل کنند.

محمد ابراهیم امین اظهار داشت: کارگزاران و ارزیابان خسارت شامل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه عمر، در صورت پایبندی به حرفه‌ای‌گری، صداقت و بی‌طرفی، بازوهای توانمند صنعت بیمه و همیاران امین بیمه‌گر و بیمه‌گزار خواهند بود.

وی گفت: حرفه‌ای بودن، در پایبندی به اصول و استاندارد های آن حرفه تجلی می‌کند و همه دست‌اندرکاران صنعت بیمه ‌باید واجد شرایط حرفه‌ای بودن باشند.

کد خبر 2259769

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha