۱۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۶

این خبر تکمیل می‌شود؛

تیم ایران دو ست متوالی را مقابل برزیل برنده شد/ یک امتیاز دیگر برای کشورمان

تیم ایران دو ست متوالی را مقابل برزیل برنده شد/ یک امتیاز دیگر برای کشورمان

تیم ملی والیبال ایران دومین ست متوالی خود را برابر برزیل برنده شد تا دومین امتیاز خود را در لیگ جهانی والیبال کسب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال برزیل و ایران از ساعت 17:30 امروز شنبه دومین بازی خود را در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی در شهر سائوپائولو برگزار کردند که در پایان ست‌های اول و دوم این بازی به ترتیب 25 بر 18 و 25 بر 21 برنده شد تا دومین امتیاز شاگردان کواچ در لیگ جهانی کسب شود.

تیم کشورمان در شروع این بازی با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، آرمین تشکری و عبدالرضا علیزاده(لیرو) به میدان رفت که حضور میرزاجانپور در ترکیب اصلی جلب توجه می‌کرد.

بازی را امتیازگیری تیم ایران شروع شد. سعید معروف یک پوئن سرویس هم گرفت تا ایران دو امتیاز پیش بیفتد. برتری 4 بر 2 ایران در ابتدای کار نشان از بازی خوب شاگردان کواچ داشت که به خصوص در انتهای زمین توپ‌گیری خوبی داشتند.

برزیلی‌ها که در پست پشت خط خود این بار ویسوتو را از ابتدا در ترکیب داشتند در تلاش بودند تا با کارهای ترکیبی دفاع روی تور تیم ایران را به دردسر بیاندازند. نکته جالب اینکه سرویس‌های متوالی دو تیم و به خصوص برزیل در این لحظات به خارج زمین می‌رفت. تک دفاع معروف از لوکارلی برتری 8 بر 5 ایران در استراحت فنی نخست این ست را به دنبال داشت.

تیم ایران برتری دو امتیازی خود را با دفاع خوبی که روی تور داشت تداوم بخشید اما یک دریافت بد روی سرویس لوکارلی باعث شد برزیل به یک امتیازی تیم ایران برسد و دفاعی دیگر از سیدائو در منطقه چهار دو تیم را در عدد 9 برابر کرد. پس از آن لوکارلی سرویس خراب کرد و تک دفاع تشکری باعث شد ایران بار دیگر یک امتیاز برتری را حفظ کند. دفاع عالی میرزاجانپور روی توپ ویسوتو باعث شد ایران 14 بر 11 پیش بیفتد. تیم کشورمان در وقت دوم استراحت فنی 16 بر 13 از میزبان پیش افتاد.

برزیل در ادامه کار فاصله را کاهش داد و به خصوص با سرویس‌های سهمگین بازیکنانش اختلاف با به یک امتیاز رساند. شهرام محمودی با امتیازی که از توپ برگشتی برتری 19 بر 16 ایران را ثبت کرد که در این لحظات رزنده تقاضای تایم اوت کرد.

بازیکنان کشورمان در این لحظات بازی خوب خود را ادامه دادند و این برزیل بود که از لحاظ روانی تحت فشار قرار گرفت. سرویس خوب تشکری و پس از آن دفاع موسوی ایران را 22 بر 17 پیش انداخت تا برزیل بار دیگر تقاضای تایم اوت کند در بازگشت دوباره به میدان ایران یک دفاع و یک امتیاز سرویس گرفت تا به امتیاز 24 برسد. تیم کشورمان این ست را 25 بر 18 به سود خود پایان داد. در اواخر این ست مائوریسیو سیلوا از ناحیه مچ پا به شدت آسیب دید و به بیرون منتقل شد.

اولین امتیاز در ست دوم به ایران رسید. ویسوتو در منطقه دو توپ خود را به خارج از زمین زد. دو تیم در امتیاز دو برابر بودند که یک تغییر سرویس و پس از آن دفاع خوب روی تور ایران را به امتیاز 4 رساند. برزیل که از نظر روحی تحت فشار قرار داشت سرعت لازم را در خط حمله نداشت و این همان برنامه‌ای بود که کواچ پی می‌گرفت. دو اشتباه متوالی در خط حمله ایران، برزیل را در امتیاز 5 با ایران برابر کرد. دفاع عالی موسوی ایران را به امتیاز 7 رساند. تیم کشورمان با اسپک بدون بازگشت قائمی برتری 8 بر 6 را در استراحت فنی نخست ست دوم به سود خود ثبت کرد.

برزیل پس از آن دو امتیاز متوالی گرفت و در امتیاز 9 به تیم کشورمان رسید. دو تیم در امتیاز یازده هم برابر بودند که ایران دو امتیاز پشت سر هم گرفت. دفاع استثنایی موسوی روی اسپک ویسوتو در منطقه دو تیم ایران را به امتیاز 14 رساند تا رزنده تقاضای تایم اوت کند. امتیاز سرویس تشکری تیم ایران را به امتیاز 15 رساند. تیم ایران در وقت دوم استراحت فنی 16 بر 12 برتری خود را ثبت کرد.

اگرچه در ادامه کار برزیل دو امتیاز متوالی کسب کرد ولی تیم ایران بلافاصله جبران کرد و 19 بر 15 از میزبان پیش افتاد. دو تیم در این لحظات به صورت رالی امتیازات را رد و بدل می‌کردند و در تیم ایران شهرام محمودی در مناطق دو و چهار بی‌مهار بود. پوئن سرویس تشکری برتری 23 بر 18 ایران را رقم زد و رزنده بار دیگر تقاضای تایم اوت کرد.

در ادامه کار موریلیو اسپک خود را به آنتن کناری تور زد تا ایران بیست و چهارمین امتیاز را کسب کند. برزیل وقتی به امتیاز 20 رسید کواچ تقاضای تایم اوت کرد با این حال برزیل با دفاع خوب خود به امتیاز 21 رسید. سیدائو سرویس خود را در نهایت به تور زد تا ایران 25 بر 21 برنده شود.

کد خبر 2306345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha