اصلاح الگوی کشت در کشور از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است

اراک-خبرگزاری مهر: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اصلاح الگوی کشت در مناطق مختلف کشور را یکی از برنامه های سال آتی این وزارت خانه عنوان کرد و گفت: سه استان کشور به عنوان پایلوت اصلاح الگوی کشت در سال آینده در کشور مطرح می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جوادی ظهر شنبه  در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: اصلاح الگوی کشت طی برنامه ای پنج ساله در  تمامی استان های کشور اجرایی  می شود.

وی همجنین از تغییر کاربری اراضی کشاورزی خبر داد و ادامه داد: تغییر کاربری اراضی بخش کشاورزی با توجه به کمبود آب و خاک مناسب در کشور نیز از برنامه های آتی این وزارت خانه بشمار می رود.

جوادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان مرکزی استانی آینده ساز در بخش کشاورزی کشور است افزود: استان مرکزی به لحاظ پتانسیل های موجود در بخش کشاورزی یکی از استان های تاثیرگذار در بخش کشاورزی کشور است.

وی ابراز کرد: این استان بواسطه  پتانسیل ها و ظرفیت هایش در بخش کشاورزی  از استان های حائز اهمیت در وزارت جهاد کشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی استان مرکزی را استان پرورش گل و پسته اعلام و ابراز کرد: استفاده از نیروهای مجرب و متخصص در این استان یکی از عوامل مهم در توسعه استان مرکزی تلقی می شود.

مسیر توسعه کشور از بخش کشاورزی است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی نیز در این مراسم گفت: استان مرکزی استانی صنعتی و کشاورزی است که با 60 درصد جمعیت کشاورزی تاثیر بسزایی در کشور دارد.

عباس رجایی با اشاره به اینکه تولید گوشت قرمز در کشور معادل بودجه ی عمرانی کشور است، افزود: سهم بخش کشاورزی در استان های کشور بین 4 تا 8 درصد است.

وی بخش کشاورزی را بخش زیرساختی در کشور اعلام و عنوان کرد: مسیر توسعه کشور از بخش کشاورزی عبور می کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: سقف بودجه جاری استان مرکزی کم است که این امر به لحاظ پتانسیل های این استان باید مورد تجدید نظر واقع شود.

رجایی توجه به ناظرین کشاورزی و توسعه ی بخش کشاورزی را مهم دانست و تصریح کرد: ما در مجلس شورای اسلامی به دنبال اختصاص 40 درصد بودجه به بخش کشاورزی هستیم.

توجه به بخش کشاورزی خودکفایی در صنایع غذایی را به همراه دارد

استاندار مرکزی در ادامه ی این مراسم گفت: بخش کشاورزی در بخش اقتصاد و صادرات کشور نقش مهمی را بر عهده دارد.

مقیمی افزود: بخش های صنعت، خدمات و گردشگری همه به نوعی وابسته به بخش کشاورزی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت ها، محدودیت ها و تهدیدهای موجود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، توجه به بخش کشاورزی می تواند در توسعه ی صادرات و رسیدن به خودکفایی و استقلال کشور هم تاثیرگذار باشد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: ارائه ی الگوی صحیح کشت در کشور نیز از راهکارهای مهم توسعه ی بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی هم در این جلسه ابراز کرد: استان مرکزی از ظرفیت و پتانسیل خوبی در بخش کشاورزی برخوردار است.

علی بابایی یادآور شد: همکاری تمامی مسئولین و بخش های کشاورزی با ریاست جدید این سازمان، می تواند مسیر تحقق اهداف این سازمان در استان را هموار تر کند.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات مظفری رئیس اسبق سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تقدیر و علی بابایی به سمت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی منصوب شد.

لازم به ذکر است علی بابایی پیش از این مدیریت اداره جهاد کشاورزی در شهرستان فراهان و پس از آن نیز تصدیگری پست های میانی در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی را بر عهده داشته است.
 

کد خبر 2346300

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =