آزمون دانشجویان متقاضی انتقال از خارج به داخل کشور برگزار شد

اولین دوره آزمون ورودی دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل کشور امروز پنجشنبه دوم بهمن ماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این آزمون بر اساس مصوبه شورای انتقال وزارت بهداشت برای کلیه متقاضیانی است که تاریخ شروع به تحصیل آنها بعد از ژانویه 2013 است. این افراد در آزمونی بر مبنای دروس علوم پایه شرکت کرده اند.

آزمون دو نوبت در سال برگزار می شود و اولین دوره آن برای دانشجویان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در پنجشنبه دوم بهمن برگزار شده است.

متولی برگزاری آزمون مرکز سنجش آموزش پزشکی با همکاری دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت هستند و هزینه ثبت نام آزمون توسط متقاضی به دانشگاه محل برگزاری آزمون پرداخت می شود.

تعداد 150 سئوال در آزمون طرح شده است.

رشته پزشکی شامل دروس فیزیولوژی، علوم تشریحی (آناتومی، بافت شناسی، جنین شناسی)، بیوشیمی، میکروب شناسی، ایمنی شناسی و زبان انگلیسی عمومی است.

رشته دندانپزشکی شامل دروس فیزیولوژی، علوم تشریحی 1و 2 و 3 (آناتومی، بافت شناسی، جنین شناسی)، بیوشیمی و آناتومی و مرفولوژی دندان، میکروب شناسی، ایمنی شناسی و زبان انگلیسی عمومی است.

رشته داروسازی شامل دروس فیزیولوژی، شیمی الی، شیمی عمومی، شیمی تجزیه، بیوشیمی و زبان انگلیسی عمومی است.

منابع آزمون در سایت مرکز سنجش جهت آزمون علوم پایه دانشجویان داخل کشور معرفی شده است.

کلیه افرادی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری مشغول به تحصیل بوده و کلیه شرایط انتقال مندرج در آیین نامه انتقال مصوب شورای عالی برنامه ریزی را دارا هستند، مجاز به شرکت در آزمون مربوطه هستند.

شرکت و قبولی در آزمون برای کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور اعم از دانشجویان عادی، فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و فرزندان مامورین اعزامی ثابت جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور الزامی است.

کسب حداقل 50 درصد نمره کل در آزمون مذکور به عنوان حدنصاب برای بررسی پرونده در کمیسیون انتقال الزامی است. پذیرش افراد صرفا در دانشگاه های علوم پزشکی با پرداخت شهریه مصوب هیات امنای دانشگاه میسر است.

تطبیق واحدهای درسی دانشجو بر اساس سرفصل دروس رشته تحصیلی مصوب شورای عالی برنامه ریزی بر عهده دانشگاه پذیرنده است.

کد خبر 2471171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =