مردم مسیر ما را نشان می دهند/ رد ادعای کاوه یغمایی

مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی « زندگی یه انتخابه » به آهنگسازی فریدون خشنود و خوانندگی محمد حشمتی چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در موسسه « پنج برگ هنر» برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون خشنود در ابتدای ایت مراسم گفت: پس از تجربه هایی که در سال‌های گذشته با خوانندگانی از جمله علیرضا افتخاری داشتم، در چند آلبوم اخیر از صدای محمد حشمتی بهره گرفتم و نزدیک به یک دهه است که محمد حشمتی در آثار من به عنوان خواننده همکاری می‌کند.

وی درباره مردمی بودن آثار گفت: قطعاتی که مردم آن را مورد اقبال قرار دهند، مسیر کار را نشان ما خواهد داد. به یقین می‌توانم بگویم که اقبال مردم برایم بسیار مهم است، چرا که ما برای مردم کار می‌کنیم. به عنوان نمونه  قطعه «اذان می‌گویند»، که در آلبوم «شب نمناک» پیش‌تر با صدای حشمتی ساخته بودم مورد اقبال مردم قرار گرفت و به همین سبب از ظرفیت های صدای او در آلبوم جدید استفاده کردم. همانطور که آهنگ «الله‌اکبر» از صدای آن روزهای مردم پدید آمد و در آن صدای مسلسل و الله و اکبر مردم شنسده می‌شود و و خون ودرگیری و آن روزهای سیاه حکومت نظامی را می‌توان احساس کرد و مورد اقبال مردم هم واقع شد.

فریدون خشنود درباره سبک آلبوم « زندگی یه انتخابه» گفت: نمی‌توان گفت این یک اثر راک است، چراکه در حقیقت ما نمی‌توانیم اسم راک بر این آثار بگذاریم. این آثار راک نیستند، ما نمی‌توانیم راک غربی را به طور واقعی و با همه ویژگی ها خلق کنیم چون این سبک به فرهنگ آن ها مربوط است و ما از این فرهنگ فاصله داریم. همان‌طور که غربی ها نمی‌توانند آواز ایرانی را به کمال خلق کنند چرا که از فرهنگ آن فاصله دارند و در واقع آواز متعلق به آن‌ها نیست. به همین جهت می‌توانم بگویم که این اثر یک اثر پاپ‌ - راک است.

این آهنگساز ضمن اشاره به قطعات این آلبوم گفت: این آلبوم مشتمل بر ۸ قطعه موسیقی‌است که نام آن برگرفته از نخستین قطعه آلبوم « زندگی یه انتخابه» نام دارد. «کوچ عشق» ، «پرواز» ، « محبوب من» از جمله قطعات دیگری هستند که در این آلبوم موسیقایی منتشر شده است،  به هر حال معتقدم فضای این آلبوم بسیار زیبا و فاخر است و با آثار دیگر متفاوت است.

محمد حشمتی خواننده آلبوم نیز در ادامه این مراسم گفت: من از سال ۱۳۸۱ با ترانه ای به اسم آرزو وارد عرصه خوانندگی شدم . فریدون خشنود که من خوانندگی را با او شروع کردم تشخیص داد که صدای من انعطاف دارد تا در قالب‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در شب نمناک که سال‌ها تیتراژ برنامه آفتاب شرقی بود و قطعه‌ای آشناست، صدای من رنگ و بوی شرقی دارد. در حیطه موسیقی پاپ نیز آلبوم خونه خورشید را خواندم و این آلبوم پاپ – راک خواندم. البته سلیقه من موسیقی دهه پنجاه با تنظیم های مدرن است اما شاید دلیل همکاری من با مهندس خشنود این است که من آثار او را با رنگ و بوی موسیقی دهه پنجاه دوست دارم.

وی افزود: سبکی که مهندس خشنود برای صدای من در نظر گرفتند مهر تایید مردم را در پی داشت و مردم از این اثر استقبال کردند. شیشه و سنگ، خدا چرا عاشق شدم، و شب نمناک را پیش ازین با فریدون خشنود ضبط کردم و پس از انتشار این آلبوم هم منتظر جواب مردم درباره این اثر هستم.

وی درباره ادعای کاوه یغمایی درباره قطعات آلبوم گفت: کاوه یغمایی از هنرمندان قابل احترام برای من است اما ادعای او را رد می‌کنم. در واقع او تنظیم کننده این قطعات است در همه جای دنیا مولف آهنگساز و شاعر هستند.

خشنود نیز درباره این ادعا توضیح داد: من قبل از تولد کاوه یغمایی برای خواننده های مختلف و سرشناس آهنگ می‌ساختم و به جرأت می‌گویم ۳۰۰ آهنگ پیش از تولد کاوه یغمایی ساختم. بنابر این می‌توانم ادعا کنم که دلیلی ندارد آثار او را به نام خود منتشر کنم. وقتی این اثر از ارشاد مجوز نشر گرفته یعنی این اثر تایید شده است.

 

کد خبر 2512260

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =