لزوم تبیین شاخصه های سبک زندگی فاطمی وحفظ حرمت فاطمیه درنوروز

زنجان-امام جمعه ابهر به آغاز سال جدید و تقارن آن با ایام فاطمیه(س) اشاره کرد و گفت: مردم در ایام نورزو از تبیین شاخصه های سبک زندگی فاطمی و تاکید بر حفظ حرمت فاطمیه در ایام تعطیلات نیز غافل نشوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه ابهر به آغاز سال جدید و تقارن آن با ایام فاطمیه(س) اشاره کرد و افزود: ضمن ترویج سنت های حسنه دید و بازدید و صله رحم و رفع کدورتها ، به همراه شکوه بهار طبیعت ، از تبیین شاخصه های سبک زندگی فاطمی و تاکید بر حفظ حرمت فاطمیه در ایام تعطیلات نیز غافل نشوند و  تقارن نوروز ۹۴ با ایام فاطمیه(ع) رسالت سنگینی را متوجه نخبگان و اندیشمندان فرهنگی جامعه می کند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: امروز ساعات آخر سال ۱۳۹۳ را می گذرانیم. بیایید بین خود و خدای خودمان فکری کنیم. در سالی که گذشت چقدر به خدا نزدیک شده ایم. چند قدم بخاطر خدا برداشته ایم. و چه دلهایی را به دست آورده ایم.و چه دلهایی را شکسته ایم.

امام جمعه ابهر گفت: مسئولین  قدری تامل کنند در سالی که اقتصاد و فرهنگ بود به چه اندازه به مسائل فرهنگی بهاء داده اند. و به چه اندازه مقدمات آشنا شدن جوانان ما را با خدا آماده کرده اند. مسئولین تامل کنند چه قدر راجع به اشتغال زایی کارکرده اند. و در چند کارخانه را باز کرده اند. و یا خدای نکرده به خاطر بی تدبیری در کارخانه ها را بسته ایم .

امام جمعه ابهر به سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹ ه. ش اشاره کرد و افزود: یکی از تاثیر گذارترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران که عبرتهای فراوانی نیز دارد جریان ملی شدن صنعت نفت است. که نیروهای مذهبی و ملی در کنار یکدیگر به امامت روحانیت علیه استبداد مبارزه کردند در این میان نقش روحانیت به ویژه آیت الله کاشانی که رهبری آن را بر عهده داشت. اگر بیشتر از دیگران نباشد کمتر نیست.

حجت الاسلام رحیمی افزود: نقش روحانیت آن هنگام بیشتر آشکار می شود که پس از خانه نشین شدن آیت الله کاشانی و کناره گیری همفکرانش ملی گراها را به جایی نبردند و این بار نفت ایران به آمریکا سپرده شد که هدفی جزء غارت منابع ایران نداشت. و دکتر مصدق بالاخره شکست خورد. چرا که او به حرف آیت الله کاشانی گوش نکرد. امروزه هم اگر ملتی یا دولتی به نصایح علماء عامل بویژه رهبری عظیم الشان گوش نکند.  شکست آن گروه یا حزب قطعی است. و اگر امروزه در سیاست داخلی و خارجی و بالاخص در مذاکرات هسته ای به نصایح و دستورات رهبری عمل کنیم  انشاالله پیروزی قطعی است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه یکی از سنت های بسیار مهم کارگشایی و توصیه حضرت به حل مشکلات مردم بوده است گفت: یکی از روشهای کارگشایی مسئله قرض الحسنه است. قرض الحسنه نوعی ایثار است و ربا یکی از انواع پلید استثمار.

امام جمعه ابهر به تاسیس حوزه علمیه قم به توسط آیت الله حائری یزدی در سال ۱۳۰۱اشاره کرد و افزود: شما بگوئیدچه کسی فکر می کرد در همین حوزه امام و رهبری عظیم الشان تربیت خواهند شد و دنیا را دگرگون خواهند کرد.

حجت الاسلام رحیمی از جوانان خواستند تحصیل در حوزه های علمیه را جدی بگیرند و از مردم نیز خواستند کمک به حوزه علمیه را فراموش نکنند.

کد خبر 2521743

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha