دارالشفاءامام رضا(ع) شبانه روزی به زائران  ارایه خدمت می کند

مشهد- مسئول آموزش موسسه درمانی و دارویی آستان قدس رضوی گفت: دارالشفاء امام رضا(ع) واقع در بست شیرازی حرم مطهر رضوی به صورت شبانه روزی در خدمت زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) است.

سید امیرمسعود شالفروشان در گفتگو با مهراظهار کرد: دارالشفاء آستان قدس رضوی با برخورداری از بخش های تخصصی از جمله آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، اسپیومتری، اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه شبانه روزی، داندانپزشکی، بینائی سنجی، شنوائی سنجی و واحد مامائی به صورت شبانه روزی در خدمت زائران حرم رضوی است.

وی ادامه داد: کلینیک های تخصصی این دارالشفاء شامل بخش های قلب، چشم، گوش، حلق و بینی، اعصاب، داخلی، پوست، اورتوپدی، زنان و زایمان و انکولوژی است.

شالفروشان خاطرنشان کرد: دارالشفاء امام(ع) دارای پنج پایگاه ثابت فوریت های پزشکی در داخل حرم مطهر امام رضا(ع) است که خدمات اورژانس را به زائرین حضرت ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بخش برادران اورژانس داخل حرم مطهر رضوی به ۵۱ هزار نفر و یک نفر و در بخش خواهران نیز ۳۸ هزار و ۴۵۹ نفر خدمات امدادی ارائه شده است گفت: درالشفاء امام(ع) در سال گذشته به طور مجموع به ۸۳۸ هزار و ۴۷ نفر خدمات درمانی و پزشکی ارائه داده است.

وی در ادامه به داروخانه دارالشفاء امام(ع) که در جنب این دارالشفاء واقع است اشاره ای داشت و افزود: داروخانه دارالشفاء امام(ع) وابسته به آستان قدس رضوی به صورت شبانه روزی جهت ارائه داروهای مورد نیاز بیماران، زائرین و مجاورین بارگاه رضوی دایر شده است.

وی با اشاره به اینکه تنوع دارویی این داروخانه در حدود ۲ هزار قلم دارو عمومی و تخصصی است، بیان کرد: در این داروخانه داروهای بیماران سرطانی شیمی درمانی و ام اس به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

شالفروشان با بیان اینکه روزانه حدود یک هزار نفر جهت تامین داروهای مورد نیاز خود به این داروخانه دارالشفاء امام(ع) مراجعه می کنند افزود: این داروخانه در سال گذشته نیازهای دارویی و بهداشتی ۳۴۷ هزار و ۱۴۵ نفر را تامین کرد و تنها در روزهای ابتدایی سال جاری خدمات دارویی و بهداشتی خود را به ۳ هزار و ۳۶ مراجعه کننده ارائه داده است.

کد خبر 2524242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =