نماينده افغانستان از اسكار ۲۰۱۶ بازماند

فيلم «اتوپيا» نماينده افغانستان در بخش اسكار خارجي زبان از حضور در اين رقابت بازماند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از د رپ، فيلم افغانستاني «اتوپيا» كه از طرف افغانستان براي شركت در رقابت اسكار خارجي زبان معرفي شده بود از سوي آكادمي فاقد كيفيت لازم براي حضور در اين بخش خوانده شد.

تصميم درباره كيفيت اين فيلم پس از آن گرفته شد كه هيات اسكار به اين نتيجه رسيد بخش انگليسي زبان اين فيلم خيلي بيشتر از حد پذيرش است و به اين ترتيب كيفيت حضور در اين بخش را ندارد.

اين فيلم را حسن ناظر كارگرداني كرده و از ۸۱ فيلمي بود كه براي اسكار خارجي زبان معرفي شده بودند. اين فيلم دهمين فيلم افغاني معرفي شده براي اسكار از سال ۲۰۰۲ تاكنون است كه افغانستان به اسكار خارجي زبان توجه نشان داد.

به گفته سخنگوي آكادمي، بخش‌هاي اصلي اين فيلم به زبان انگليسي ساخته شده و زبان دري بخش كمي از آن را تشكيل مي‌دهد در حالي كه شرط حضور در رقابت اسكار خارجي ساخته شدن فيلم به زباني غير از انگليسي است.

اين اصل در ماده ۱۳ بخش الف مقررات اسكار خارجي زبان درج شده است و تصريح شده كه فيلم حاضر در اين رقابت بايد غيرانگليسي زبان باشد.

جوايز اسكار هشتاد و هشتم در تاريخ ۲۸ فوريه در لس آنجلس برگزار مي شود و به صورت زنده از تلويزيون ۲۲۵ كشور پخش مي شود.

مالاي زكريا تهيه كننده فيلم «اتوپيا» كه در نقش اصلي فيلم هم بازي كرده جايزه بهترين بازيگر زن را در آغاز ماه نوامبر از جشنواره فيلم جهان آسيايي دريافت كرد.

«اتوپيا» درباره زني افغانستاني است كه براي درمان نازايي به بريتانيا سفر مي‌كند. اين فيلم در افغانستان، هند و اسكاتلند فيلبرداري شده است.

فیلمنامه ‌این فيلم را امیر آقایی بازیگر سینمای ایران نوشته و همایون ارشادی از بازيگران اين فيلم است.

کد خبر 2968348

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =