سخنگوي دولت از لغو تغيير ساعت رسمي ازسوي هيئت وزيران خبر داد

دكتر غلامحسين الهام سخنگوي دولت از لغو مصوبه هيئت وزيران در سال 70 مبني بر تغيير ساعت رسمي كشور و جلوكشيدن آن در ساعت 24 روز اول فروردين و بازگشت ساعت به وضع اصلي در روز سي شهريور هر سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، سخنگوي دولت پس از پايان جلسه صبح امروز هيئت وزيران با اشاره به اينكه مبناي مصوبه قبلي تغيير ساعت رسمي كشور، صرفه جويي در مصرف برق بوده است گفت: از طرفي بررسي هاي دقيق وكارشناسانه اي كه تاييد كننده اين صرفه جويي باشد و مشخص كند كه آيا تفاوتي در مصرف برق در 6 ماهه اول سال با تغيير ساعت ايجاد مي شود يا خير وجود ندارد و از طرف ديگر تغيير ساعت رسمي كشور باعث سردرگمي در بخش هاي زيادي از جامعه مي شود بنابراين هيئت وزيران درجلسه امروز خود پس از بحث و بررسي و ارايه گزارشهاي كميسيون هاي تخصصي مصوبه تغيير ساعت رسمي كشور را لغو كرد.

دكتر الهام خاطرنشان كرد: براساس مصوبه امروز هيئت وزيران پس از پايان تعطلات نوروزي در نيمه اول سال، ساعت كاري ادارات و بانك ها از ساعت 7 و 30 دقيقه و در مدارس از ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد.

سخنگوي دولت خاطرنشان كرد : در شرايط خاص تصميم گيري درباره آغاز ساعت كار ادارات، بانك ها و مدارس در استان ها، براساس افق منطقه اي و با هماهنگي و پيشنهاد استانداران انجام خواهد شد.

کد خبر 304702

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =