۱۲ هزار نفر به پایگاه های امداد و نجات گلستان مراجعه کردند

گرگان – مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر برای بهره مندی از خدمات هلال احمر و اورژانس به چادر های امداد و نجات در گلستان مراجعه کرده اند.

حسین احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد عملیات امداد و نجات ارائه شده در تاریخ ۲۸ اسفند سال ۹۴، ۳۵ مورد است که پنج مورد از این امداد و نجات ها توسط هلال احمر و ۳۰ مورد آن توسط اورژانس انجام شده است.

احمدی افزود: در این روز ۳۷ نفر به مراکز درمانی اعزام شده اند که چهار نفر توسط هلال احمر و ۳۳ نفر توسط اورژانس منتقل شده اند.

وی تصریح کرد: تعداد سه نفر نیز به شکل سرپایی مداوا شدند که سهم هلال احمر یک نفر و اورژانس دو نفر است.

حسین احمدی افزود: ۴۶ مصدوم یا بیمار به ایستگاه های سلامت مراجعه کرده اند که ۲۶ نفر توسط اورژانس و ۲۰ نفر توسط هلال احمر مداوا شده اند؛ همچنین ۷۷ نفر برای تست قند خون و ۱۵۴ نفر برای کنترل فشار خون به این پایگاه ها مراجعه کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در رابطه با راهنمایی های انجام شده به مسافرین از تاریخ ۲۶  لغایت ۲۸ اسفند گفت: تعداد ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر به چادر های امداد و نجات مراجعه داشتند که تعداد ۱۰ هزار و ۶۵۷ بروشور بین آن ها توزیع شده است و همچنین ۱۶۸ نفر از خیمه های نمازی که برپا شده است استفاده کرده اند.

احمدی در رابطه با آمار کلی امداد و نجات نوروزی از ابتدای اجرای طرح اظهار کرد: از آغاز طرح مجموعا ۶۹ عملیات امداد و نجات ارائه شده، ۷۵ نفر به مراکز درمانی اعزام شدند، ۹ نفر مداوای سرپایی انجام شده و ۹ نفر نیز اسکان اضطراری شده اند.

وی در رابطه با آمار کلی مراجعه کننده به ایستگاه های سلامت گفت: از آغاز طرح تا کنون تعداد ۶۰ نفر به این ایستگاه ها مراجعه کرده اند، تعداد ۱۶۸ نفر برای تست قند خون و ۲۵۷ نفر برای کنترل فشار خون به این مراکز مراجعه کرده اند.

کد خبر 3582993

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha