شکایت از ارتش نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی/ادامه تظاهرات ضد دولتی

عضو جنبش اسلامی نیجریه با بیان اینکه جنبش اسلامی از دولت و ارتش نیجریه به دلیل بازداشت غیرقانونی «شیخ زکزاکی» شکایت کرده است، اعلام کرد: آمار دولت در خصوص جنایت اخیر علیه شیعیان، ساختگی است.

«حسن بالا» عضو جنبش اسلامی نیجریه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور، تصریح کرد: ارتش نیجریه همچنان از هرگونه اظهارنظر در خصوص آخرین وضعیت شیخ زکزاکی و همسر وی که هر دو در بند هستند، خودداری می کند و به همین دلیل خبر جدیدی از آخرین وضعیت آنها در دست نیست.

وی همچنین با اشاره به اقدامات جنبش اسلامی نیجریه برای آزادی فوری «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور، اظهار داشت: به تازگی جنبش اسلامی نیجریه از دولت و ارتش این کشور به دلیل بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی شکایت کرده و خواستار آزادی فوری وی و همسرش شده است.

این عضو جنبش اسلامی نیجریه در پاسخ به سؤالی پیرامون موضع قطعی دولت نیجریه در قبال مسأله ملاقات خانواده شیخ زکزاکی با وی گفت: تاکنون خانواده شیخ زکزاکی موفق به ملاقات وی نشده اند، اما با رایزنی های انجمن علمای اسلام ممکن است این اتفاق در آینده رخ دهد.

«حسن بالا» در بخش دیگری از سخنان به جنایت اخیر ارتش نیجریه علیه شیعیان این کشور اشاره کرده و اظهار داشت: دولت نیجریه به جنایتی که اخیرا علیه شیعیان اتفاق افتاده و در نتیجه آن صدها نفر شهید و زخمی شده اند، اعتراف کرده است.

وی در همین ارتباط تصریح کرد: آنها خود اذعان کرده اند که شمار قربانیان جنایت اخیر به ۳۵۰ نفر رسیده است، اما این آمار، یک آمار ساختگی بوده و شمار قربانیان بسیار بیش از آن چیزی است که اعلام شده است.

«حسن بالا» با بیان اینکه جنایت اخیر ارتش نیجریه علیه شیعیان این کشور موجب نگرانی نهادهای حقوق بشری بین المللی شده است، عنوان کرد: نهادهای حقوق بشری به جنایت اخیر علیه شیعیان اعتراض کرده اند و امیدواریم که این اعتراضات به نتایج خوبی بیانجامد.

عضو جنبش اسلامی نیجریه همچنین با بیان اینکه تظاهرات مردم این کشور در اعتراض به بازداشت «شیخ زکزاکی» همچنان به صورت گسترده ادامه دارد، اظهار داشت: تظاهرات مردم نیجریه در همبستگی با «شیخ زکزاکی» در تمامی مناطق و بدون وقفه ادامه دارد.

این عضو جنبش اسلامی نیجریه در همین ارتباط اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که تظاهرات مردم نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی تنها به شیعیان محدود نمی شود، بلکه بسیاری از برادران اهل تسنن و همچنین مسیحیان نیجریه ای نیز در حمایت از رهبر عالی شیعیان تظاهرات می کنند.

کد خبر 3605686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =