نهمین شماره مجله «اندیشه مهر» منتشر شد

شناسهٔ خبر: 3674740 -
نهمین شماره مجله «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش، یادداشت و معرفی کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره نهم مجله «اندیشه مهر»، شامل مطالب متنوعی پیرامون مباحث دینی و مذهبی، فلسفی و علوم اجتماعی و ... در قالب های گزارش، گفتگو و یادداشت منتشر شد.

گزارشی از جلسه نقد و بررسی کتاب سیدمحمدباقر صدر، با حضور محسن اسماعیلی، محمدحسین رجبی دوانی، حجت الاسلام مهدوی راد و مهدی فروزان، همچنین گزارشی از همایش آوینی ما آوینی آنها با حضور مهدی افخمی، وحید یامین پور و محمدحسین مهدیان از جمله گزارش های این شماره است.

در بخش گفتگوها، در خصوص شعارهای سال و نسبت آن با فرهنگ عمومی با محمدهادی همایون گفتگویی صورت گرفته است.

گفتگو با شفیعی سروستانی درباره آئین پهلوانی، گفتگو با علیرضا صدرا درباره مقبولیت و مشروعیت در نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران و گفتگویی تفصیلی با حجت عبدالملکی، استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) درباره اقتصاد مقاومتی و تفاوت های آن با ریاضت اقتصادی، از دیگر مطالب این مجله است.

مصاحبه ویژه این شماره، گفتگویی خواندنی با حجت الاسلام محمدرضا زائری درباره وحدت اسلامی است.

در بخش گفتگوهای خارجی نیز گفتگوهایی درباره تاثیر فلسفه اسلامی بر فلسفه غرب با یک فیلسوف انگلیسی و یک استاد دانشگاه هاروارد انجام شده است.

در بخش یادداشت ها نیز، نوشتاری اختصاصی از احمدعلی حیدری با عنوان «امید به رخداد، با رجوعی به اندیشه هایدگر» به چشم می خورد.

آخرین بخش مجله اندیشه مهر به اخبار تازه های کتاب و نگاهی به آنها اختصاص دارد.

شماره نهم مجله اندیشه مهر را طریق آیکون زیر دریافت کنید؛

 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 13 =