معاون شهردار تهران اعلام کرد؛

افزایش تولید واگن‌سازی مترو تهران

شناسهٔ خبر: 3770650 -
معاون شهردار تهران گفت: کارخانه واگن‌سازی مترو تهران در برنامه ۵ ساله خود باید به تولید ۴۹۰ دستگاه واگن و به عبارتی ۷۰ رام قطار در سال برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مازیار حسینی در بازدید از کارخانه واگن سازی مترو تهران افزود: این مجموعه، مسیر خود را به خوبی دارد طی می کند و نوع نگاه رو به جلوی حاکم بر آن، نشان دهنده موفقیت مسیر انتخاب شده و متضمن افقی روشن و آینده ای موفق برای این واحد بزرگ صنعتی است.

وی با اعلام این که شیوه کار در کارخانه واگن سازی مترو تهران، نشان دهنده هدف گذاری درستی است که در آن پیش بینی شده، تأکید کرد: البته این مجموعه، ظرفیت بالایی دارد که با یک برنامه هدفمند، می توانیم آن را همزمان با ارتقای کیفیت، به بالاترین میزان ممکن افزایش دهیم و آن را به یک واحد صنعتی نمونه در سطوح ملی و حتی بین المللی تبدیل کنیم.

متروی تهران ۱۰۴ ایستگاه در حال فعالیت و ۷۰ ایستگاه در دست ساخت دارد

معاون شهردار تهران با اشاره به این که کارخانه واگن سازی مترو تهران در برنامه ۵ ساله خود باید به تولید ۴۹۰ دستگاه واگن و به عبارتی ۷۰ رام قطار در سال برسد، اظهار کرد: با توجه به وجود استعداد و ظرفیت کافی در این مجموعه، با حمایت جدی و باور قلبی می توانیم به اهدافمان نائل شویم.

مازیار حسینی با بیان این که گردش نقدینگی مجموعه واگن سازی مترو تهران از طریق فروش واگن و ارائه خدمات تعمیر و پشتیبانی به متروی پایتخت و متروهای سایر کلانشهرهای کشور، موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: خود را موظف می دانیم که منابع مورد نیازمان را تأمین کنیم تا این مجموعه با دلگرمی هر چه بیشتر، کار خود را انجام داده و کیفیت و ایمنی در تولیدات و خدمات خویش را تا جای ممکن بالا ببرد.

وی با تأکید بر اینکه برخی فراموش کرده اند که در حال حاضر در ناوگان گسترده مترو تهران با ۱۸۰ کیلومتر طول و ۱۰۴ ایستگاه، بیش از ۱۲۰۰ واگن مترو مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: امروز به منظور توسعه شبکه متروی تهران، حدود ۱۰۰ کیلومتر خط و ۷۰ ایستگاه در دست ساخت داریم که بالغ بر۲۰ هزار نفر به صورت شبانه روزی در آن مشغول بکار هستند.

احتمال خطای انسانی در مجموعه ای که ۲۰ هزار نفر سه شیفته در آن کار می کنند وجود دارد

معاون شهردار تهران با اشاره به احتمال بروز خطای انسانی و وقوع اتفاق در مجموعه بزرگی از ایستگاه ‌ها و خطوط در دست بهره برداری و در حال ساخت مترو که بالغ بر ۲۰ هزار نفر، سه شیفته در آن در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: البته باید احتمالات را به حداقل میزان ممکن کاهش داده و جلوی تکرار هر گونه اتفاقی را بگیریم.

حسینی با بیان اینکه مترو کیفی ترین مجموعه شهری تهران است و از ساخت و ساز تا بهره برداری مترو و از تولید واگن تا حفاری تونل های مترو، بخش هایی اند که باید از بالاترین استاندارد و بیشترین ایمنی برخوردار باشند، تصریح کرد: در این بخش، باید دو مؤلفه ایمنی و کیفیت را به بالاترین اندازه و مدیریت و نظارت را به بیشترین میزان ممکن برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه خیلی از مقامات و گردشگران خارجی، در تصویر ذهنی که قبل از ورود به پایتخت کشورمان برای خودشان ساخته اند، تفاوت چندانی بین تهران با کابل قائل نیستند، اضافه کرد: ‌این در حالی است که میهمانان خارجی وقتی پیشرفت های تهران و انبوه پروژه هایی که در دهه اخیر در این کلان شهر اجرا شده را از نزدیک می بینند، پایتخت کشورمان را با پایتخت های اروپایی همچون رُم مقایسه می کنند.

حمایت شهردار تهران نبود بسیاری از پروژه های بزرگ شهری آغاز نمی‌شد

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه تهران امروز، حرف های زیادی برای گفتن دارد و انصافاً در این چند سال، کارهای خوبی در این کلانشهر انجام شده، اظهار کرد: همدلی هر چه بیشتر و حس دندانه ای از چرخ دنده ای بودن که فرآیند توسعه شهری را به پیش می برد، احساس خوشآیندی است که از طریق آن می توانیم خود را در پیشرفت شهرمان، سهیم و شریک بدانیم.

حسینی با بیان اینکه برنامه ریزی مان برای شهر با نگاه به آینده است و بر این اساس، انصافاً اگر حضور شهردار محترم تهران و حمایت های ایشان نبود، نمی توانستیم بسیاری از پروژه های بزرگی که طی دهه اخیر در حوزه عمران شهری به اتمام رسیده را حتی آغاز کنیم چه برسد به این که به سرانجام برسانیم، تصریح کرد: بسیاری از مدیران ما نگاه به آینده ندارند و دید مدیریتی آنها بسیار محدود است و نوع نگاه حاکم بر مدیریت شهری تهران، ظرفیت بزرگی است که باید قدر دانسته شود.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه واگن سازی مترو تهران به عنوان سرمایه ای ملی، مصداق «اقتصاد مقاومتی» مورد تأکید رهبری است، خاطرنشان کرد: این مجموعه با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت پایین با لحاظ استاندادهای روز اروپا، قادر است نه تنها پاسخگوی نیازهای  سراسر کشور، بلکه جوابگوی بازارهای منطقه نیز باشد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =