هدف اصلی رزمایش«الی بیت المقدس» افزایش توان دفاعی و امنیتی است

صومعه سرا-فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرابا اشاره به نقش بازدارندگی برگزاری رزمایش«الی بیت المقدس» دربرابر دشمنان برای کشور،گفت:افزایش توان دفاعی و امنیتی نیروهای بسیجی هدف اصلی این رزمایش است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ کیا عاشوری در نشست با خبرنگاران که عصر چهارشنبه در دفتر فرماندهی سپاه ناحیه برگزار شد با اشاره به برگزاری رزمایش «الی بیت المقدس»، اظهار کرد: هدف از برگزاری این رزمایش افزایش و ارتقاء توان دفاعی و امنیتی گردان های مردم نهاد بسیج است.

وی با بیان اینکه حفظ انسجام و تدوام آموزش و از سوی دیگر بازتاب رسانه ای اینگونه رزمایش ها به عنوان یک عامل بازدارندگی در برابر دشمنان عمل می کند، افزود: ارزیابی توان رزمی نیروهای بسیج، مرور تاکتیک های دفاعی و عملیاتی برای مقابله با گروه های معاند و خرابکار در داخل کشور بخشی از برنامه های این رزمایش است.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با اشاره به اینکه رزمایش «الی بیت المقدس» همزمان با سراسر استان گیلان در روزهای ششم و هفتم آبان ماه در این شهرستان نیز برگزار می شود، گفت: در این رزمایش هفت گردان بیت المقدس بسیج شهرستان در سه بخش تولمات، مرکزی و گوراب زرمیخ به اجرای استراتژی های تدوین شده برای این رزمایش می پردازنند.

وی به شناسایی محورهای تهدید استان و شهرستان از سوی دشمن احتمالی اشاره و خاطرنشان کرد: این محورها در قالب یک سناریو تهیه و تدوین و با حضور این گردان ها تمرین می شود.

سرهنگ عاشوری با بیان اینکه تمرین عملی گردان ها در سه محور با مأموریت دفاعی، امنیتی و عملیات امداد و نجات و مردم یاری است، تصریح کرد: تلاش می شود تا جزئی ترین نکات دفاعی، امنیتی و بازرسی، امداد و نجات مورد توجه و تمرین قرار گیرد.

وی اجرای این رزمایش را نوعی دفاع موزائیکی عنوان کرد و گفت: در این رزمایش که در سطح کشور، استان و شهرستان ها برگزار می شود توان دفاعی و عملیاتی نیروهای بسیجی و مردمی مورد ارزیابی و به واسطه آموزش افزایش یافته که در مجموع سبب افزایش توان دفاعی کشور هم در حوزه توان های نظامی و فردی می شود.

به گفته این مسئول امروز دشمن به دنبال تخریب و سست کردن باورهای دینی و اعتقادی مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به دنبال تصرف سرزمینی است که برگزاری این رزمایش ها می تواند تأثیر بازدارندگی در مقابل دشمن ایجاد کند.

کد خبر 3807150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =