مهلت ۱۵روزه اعتماد مبین برای تسویه بدهی/مهلت۲۰ دی به اتمام می‌رسد

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای، از مذاکره اعتماد مبین با رئیس‌جمهور در خصوص فسخ خرید مخابرات خبر داد و اعلام کرد: این سازمان به طور موقت از انتقال سهام شرکت منع شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، نظر به اینکه در خصوص اقدام این سازمان مبنی بر فسخ قرارداد واگذاری سهام بلوکی شرکت مخابرات ایران، اخباری ناقص و در برخی موارد ناصحیح و جهت‌دار انتشار یافته است به اطلاع می‌رساند:

بر اساس درخواست شماره م-۴۸۷-۹-۹۴ مورخ ۹۵.۹.۳۰ که از سوی طرف قرارداد تقدیم مقام محترم ریاست جمهوری گردیده و دستور مورخ ۹۵.۱۰.۴ صادره، مقرر گردیده است در صورتی که ظرف پانزده روز (پنجم الی بیستم دیماه) کلیه بدهی‌های طرف قرارداد پرداخت شود اقدام سازمان منتفی گردد.

همچنین به موجب دستور موقت هیأت داوری موضوع ماده ‹۳۰› قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ‹۴۴› قانون اساسی در پرونده کلاسه ۲۱/۹۵/د/ﻫ مورخ ۹۵.۱۰.۸ که در تاریخ ۹۵.۱۰.۱۲ به این سازمان واصل شده است تا زمان رسیدگی به خواسته شرکت توسعه اعتماد مبین در خصوص فسخ قرارداد، این سازمان به طور موقت و تا رسیدگی به اصل خواسته خواهان از انتقال سهام شرکت منع شده است. بنابراین سازمان منتظر اقدام خریدار سهام برای انجام کلیه تعهدات و پرداخت تمامی دیون معوقه تا بیستم دیماه سالجاری می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۳ آذرماه امسال بود که سازمان خصوصی‌سازی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در چارچوب مفاد قرارداد منعقده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قراردادی مزبور از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یادشده، استفاده کرده است. »

کد خبر 3866957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =