دبیر ستاد انتخابات استان زنجان خبرداد:

ثبت نام ۱۸۶ نفر برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان زنجان

شناسهٔ خبر: 3936625 -
زنجان-دبیر ستاد انتخابات استان زنجان گفت: در نخستین روز ثبت نام داوطلبین شوراها ۱۸۶نفر در استان زنجان ثبت نام کردندکه ۶۹نفر برای شوراهای شهر و ۱۵۶نفر برای شوراهای روستا داوطلب شده اند.

بهروز مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در شهرستان زنجان دفاتر پلیس +۱۰ در قالب شیفت کشیک در ایام تعطیلات نوروزی به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خدمات ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در روز نخست فروردین ۹۶، دفتر پلیس +۱۰ واقع در سه راه امجدیه، در روز دوم فروردین دفتر پلیس +۱۰ واقع در خیابان جاوید، در روز سوم فروردین دفتر پلیس +۱۰ واقع در چهار راه امیر کبیر و در روز چهارم فروردین دفتر پلیس +۱۰ واقع در خیابان خرمشهر در شهر زنجان به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خدمات مرتبط با اخذ گواهی عدم سوء پیشینه ارائه می دهند.

مهدوی افزود:" تمهیدات لازم جهت صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای داوطلبانی که امکان دسترسی به دفاتر پلیس +۱۰ را ندارند اندیشیده شده تا از طریق تکمیل فرم های خود اظهاری در محل فرمانداری ها، این اقدام انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه شرط سنی لازم برای ثبت نام در انتخابات شوراها،داشتن حداقل ۲۵ سال تمام برای متقاضیان است، افزود: اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر ازتمام صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان، اصل و تصویر مدرک تحصیلی و چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ جزو مدارک لازم جهت انجام فرایند ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان گفت: شرط مدرک تحصیلی برای داوطلبان انتخابات شوراها در شهرهایی با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر، حداقل فوق دیپلم و برای شهرهای بالای بیست هزار نفر، دارابودن حداقل مدرک کارشناسی است.

مهدوی افزود: برای داوطلبان شورای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت، دارا بودن سواد خواندن و نوشتن و برای داوطلبان شورای روستاهای بالای دویست خانوار، داشتن مدرک دیپلم از جمله شرایط اختصاصی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از تاریخ ۳۰ اسفند ماه ۹۵ تا ششم فروردین ماه ۹۶ ادامه خواهد داشت، گفت: در نخستین روز ثبت نام از داوطلبین شوراها ۱۸۶نفر در استان زنجان ثبت نام کردندکه از این تعداد، ۶۹نفر برای شوراهای شهر و ۱۵۶نفر برای شوراهای روستا داوطلب شده اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =