روستاها کمبود پزشک و تجهیزات درمانی ندارند

به رغم اینکه اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمبود پزشک ، تجهیزات پزشکی و ارایه خدمات درمانی به روستاییان گله مند هستند اما مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی معتقد است: در هیچ یک از روستاها کمبود پزشک و تجهیزات پزشکی نداریم.

دکتر محمدرضا شمس اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بررسی از مراکز درمانی روستاها نشان داده که با مشکل خاصی  در ارتباط با کمبود پزشک و تجهیزات پزشکی مواجه نیستیم .

وی همچنین کمبود امکانات درمانی و پزشک در روستاهای محروم را نیز تکذیب کرد و گفت: در استان های محروم کشور نیز با مشکل کمبود پزشک و تجهیزات مواجه نیستیم و روستاییان خدمات درمانی لازم را دریافت می کنند .

این در حالی است که برخی اعضای کمیسیون های بهداشت و درمان و اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان کرده بودند ؛ با وجود اینکه 20 میلیون دفترچه بیمه در بین روستاییان سراسر کشور توزیع شده است اما اجرای طرح بیمه روستاییان با نواقصی همراه بوده که تا کنون نتوانسته رضایت روستاییان را جلب کند.

بر اساس گفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، هنوز پزشک مورد نیاز مراکز درمانی روستاها تامین نشده چرا که اغلب پزشکان قرارداد خود را برای خدمت در مراکز درمانی روستایی لغو کرده اند و حاضر به خدمت در این مراکز نیستند.

همچنین نمایندگان عنوان کرده اند ، تمامی روستاییان دفترچه بیمه درمانی را در اختیار دارند اما کمبود پزشک باعث شده تا در اختیار داشتن دفترچه بیمه نیز هیچ فایده ای برای آنان نداشته باشد ، در حالی که سازمان خدمات درمانی به عنوان متولی اجرای طرح بیمه روستاییان باید پیش از توزیع دفترچه بیمه مشکل کمبود پزشک را در مراکز درمانی روستایی حل می نمود.

کد خبر 416601

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =