ملت های مسلمان با پیروزی های جبهه مقاومت به آینده امیدوار شده‌اند

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: پس از پیروزی های متعدد جبهه مقاومت در منطقه، ملتهای مظلوم و مسلمان به آینده امیدوار شده اند، آینده ای که بسیار روشن است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در حاشیه همایش هم اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در جشنهای فجر انقلاب اسلامی در خصوص همایش امروز با اشاره به حضور میهمانان و شخصیتهایی از ۳۷ کشور جهان و بیانات آنها در خصوص ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به میزبانی دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار داشت: جهان اسلام به انقلاب اسلامی امیدوار هستند، بخصوص بعد از پیروزی های بسیار مهمی که در منطقه ما به پرچمداری ایران و رزمندگان کشورهای مختلف اسلامی مثل سوریه، لبنان و عراق حاصل شده است این مردم مسلمان منطقه را امیدوار کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر حمایت جمهوری اسلامی ایران و حمایت قانونی این کشورها از حضور بسیار مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران نبود و اگر حضور رزمندگان جوان عراقی، لبنانی و فلسطینی نبود حتما این پیروزی ها به دست نمی آمد.

وی گفت: با توجه به پیروزی های مردم منطقه مقابل متجاوزانی که در سال های اخیر به مردم منطقه تحمیل کردند، بدون تردید آینده منطقه روشن تر از گذشته خواهد بود.

ولایتی در پاسخ به این سوال که کدام ویژگی امام راحل باعث استمرار انقلاب اسلامی بعد از ۴۰ سال شده است، گفت: در درجه نخست، امام دعوت کننده مخلص به تجدید حیات اسلام و ارزش های اسلامی بود و به دلیل این که مردم کشور ما و جهان اسلام در آرزوی این بودند که ارزش های اسلامی مجددا احیا شود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: در حقیقت این دعوت مجدد به ارزش های اسلامی موجب شد که این زمینه فراهم شود و اخلاص امام در تطبیق سخن ایشان و عملکردشان موجب شد که مردم به ایشان علاقمند شوند و بدون تردید باید گفت که اراده الهی با توجه به اخلاص امام و تبعیت مردم به صورت انقلاب اسلامی شکل گرفت.

  وی در خصوص عکس العمل مردم برای حفظ انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و امام نیز از بین همین مردم بوده است. با توجه به این که انقلاب را مردم به وجود آوردند آن را حفظ کردند. حفظ انقلاب مهمتر از ایجاد آن است.

ولایتی تصریح کرد: مردم در جریان جنگ تحمیلی ده ها هزار نفر شهید و ده ها هزار نفر مجروح تقدیم انقلاب کردند و بعد از جنگ تحمیلی، مردم در سازندگی حضور فعالی داشتند و همچنین بعد از این که متوجه شدند در منطقه و اطراف ایران کشورهای متجاوز غربی و صهیونیستی نفوذ می کنند ابتکار عمل را این بار مردم ایران با رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی به دست گرفتند و دشمن را قبل از این که به مرزهای ایران برسد در داخل کشورهای منطقه که به دعوت قانونی آنها ایران در این کشورهاحضور داشت، توانست دشمنان را در عراق و سوریه شکست دهد که اگر در داخل این کشورها پیروز می شدند قدم بعدی ایران بود.

وی افزود: حضور متوالی مردم در سنگرهای سخت و دشوار حکایت از آن دارد که مردم به انقلاب خود همچنان علاقمند هستند، انقلابی که متعلق به آنهاست و از دست دادن انقلاب به معنای از دست دادن همه چیز آنها مانند استقلال و تمامیت ارضی کشور و کشوری که گل سر سبد کشورهای اسلامی است.

ولایتی گفت: مردم، انقلاب را متعلق به خودشان می دانند و طبیعی است که حاضر شوند حضور خودشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن را یک بار دیگر به دنیا نشان دهند و با وجود تبلیغات سو علیه انقلاب، مردم به این ترتیب انقلاب خود را تایید کنند. مردم خواسته هایی دارند که باید منتخبان آنها به آنها رسیدگی کنند.

ولایتی در خصوص حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه هم گفت: حکومت و مردم سوریه نشان دادند برای حفظ تمامیت ارضی کشورشان و امنیت و استقلال حاضرند جانشان را فدا کنند و ۷ سال است که در حال جنگ هستند در حالی که دشمنان آنها می گفتند در چند هفته حکومت سوریه ساقط می شود اما مردم سوریه در مقابل یک جنگ بین المللی که بیش از ۸۰ کشور برای ارسال تروریست ها در آن شرکت داشتند پیروز شدند پس این مردم مقاوم حاضر نیستند تجاوز اسرائیل را قبول کنند.

وی در پایان همچنین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در سوریه گفت: باید تمامیت ارضی کشورهای منطقه مورد احترام همه باشد و از سوی دیگر تحریکات خارجی ها در مورد اقوام مختلف در کشورهای مختلف باید خاتمه یابد آمریکایی ها حق ندارند در جهت تجزیه سوریه یا هر کشور دیگری تلاش کنند اگر این کار را انجام دهند مردم منطقه در مقابلشان می ایستند.

کد خبر 4224336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =