مدیر بنادر و دریانوردی شرق هرمزگان:

صادرات غیر نفتی در بندرجاسک رونق گرفته است

شناسهٔ خبر: 4272825 -
بندرعباس - مدیر بنادر و دریانوردی شرق هرمزگان گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی از بندر جاسک در شرق هرمزگان در سال ۹۶ نسبت به سال پیش از آن به میزان ۶۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی با تشریح کارنامه سال ۹۶ بندر شهید باهنر اظهار داشت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد که در همسنجی با سال پیش از آن، ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالاهای صادر شده از بندر شهید باهنر را شامل محموله هایی همچون گوگرد، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی و نمک عنوان کرد که به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیای شرقی صادر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری بیش از ۳۰ هزارTEU کانتینر طی سال گذشته خبر داد و  تصریح کرد: تردد بیش از سه هزار فروند شناور برای تخلیه و بارگیری کالا در ۱۲ ماهه سال ۹۶ به بندر شهید باهنر بندرعباس و بنادر تابعه شرق استان به ثبت رسید.

محمدحسینی در پایان گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی از بندر جاسک در شرق هرمزگان نیز در سال ۹۶ نسبت به سال پیش از آن به میزان ۶۶ درصد افزایش داشته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =