هشدار می دهم که کاراته ایران رو به نابودی است/ چرا باید یک خانم سرپرست سه تیم باشد

کاراته ایران با مدیریت ناصحیح حاکم بر فدراسیون به بیراهه می رود و در صورت بی توجهی مسئولین سازمان تربیت بدنی نابود خواهد شد.

علی شاطرزاده عضو سابق تیم ملی کاراته در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان مطلب فوق افزود: مدیریت حاکم بر فدراسیون غلط و پر از اشتباه است که در صورت ادامه این روند و بی توجهی مسئولان سازمان تربیت بدنی خیلی زود نابود خواهد شد. در این راه حاضرم با رئیس فدراسیون کاراته مناظره کرده تا مشخص شود که با کاراته چه می کنند.

وی ادامه داد: به عنوان کسی که سالها عضو تیم ملی بوده و با کسب مدالهای متعدد جهانی و آسیایی جزو کسانی بودم که کاراته ایران را به دنیا معرفی کردم نمی توانم شاهد افت چشمگیر آن باشم. متاسفانه درسازمان تربیت بدنی هم اجازه نمی دهند اخبارصحیح به گوش مسئوولان برسد.

علی شاطرزاده در بخش دیگری گفت: چرا باید در لیگ بانوان یک خانم مسئولیت سرپرستی 3 تیم را برعهده داشته باشد؟ چرا کرسیهای خود در فدراسیون جهانی و آسیایی را از دست دادیم؟

نایب قهرمان جهان با بیان اینکه کاراته در دوحه موفق نبوده افزود: ما در بوسان 2002، 5 فینالیست داشتیم ولی در 2006 دوحه تنها سه نفر به مرحله نهایی راه پیدا کردند. در دوره قبلی مسابقات جوانان و امید آسیا 6 نفر اعزام کرده و 5 طلا کسب کردیم ولی در این دوره با مدیریت جدید 24 نفر اعزام شده و 4 طلا کسب کردند. این تنها بخشی از مقایسه وضعیت فعلی کاراته با گذشته است.  یا  اینکه در مارسی و مسابقات جوانان و امید جهان  ایران در مجموع مردان و زنان با تیم مردان خود قهرمان شد. درهمین مسابقات درکومیته تیمی طلا و در کاتا تیمی نقره کسب کردیم. ولی در دوره بعدی در قبرس نه تنها عناوین با ارزش کاتا و کومیته تیمی را از دست دادیم در مجموع هم سوم شدیم. حال با این وجود چگونه می گویند کاراته موفق بوده است.  

شاطرزاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مهندس علی آبادی یا خبر ندارد و یا اینکه نمی خواهد خبردار شود. ایشان کاراته را تنها در دوحه از نزدیک تماشا کرد آن هم برای شمردن مدالها بود و بس. به ایشان هشدار می دهم که در صورت ادامه این روند و نادیده گرفتن مشکلات ، کاراته نابود خواهد شد.

وی در پایان گفت: با این مدیریت کاراته به جائی نخواهد رسید. آیا سمندر می تواند قول دهد که در جهانی سال آینده چند مدال می گیرد؟ ویا چهار سال بعد درالمپیک  آسیایی 2010 چین می تواند 4 طلا کسب کند؟ متاسفانه باید تاکید کنم مدیریت حاکم برکاراته پراشتباه و ناصحیح است و از مسئولین سازمان می خواهم که این موضوع را دنبال کنند.

کد خبر 433743

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =