هیئت وزیران تصویب کرد ستاد راهبردی و هماهنگی توسعه استان خوزستان به ریاست معاون رئیس جمهور در امور اجرایی تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت وزیران در جلسه مورخ 12/9/1385 به استناد اصل یکصدوسی وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این مصوبه را به تصویب رساند.

براساس این تصویب‌نامه، ستاد راهبردی و هماهنگی توسعه استان خوزستان به ریاست معاون رئیس جمهور در امور اجرایی و عضویت وزرای نفت ، نیرو ، صنایع و معادن ، جهاد کشاورزی ، کشور ، کارو امور اجتماعی ، مسکن وشهرسازی ، دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور یا نمایندگان تام الاختیار آنان ( در سطح معاونین اعضای ستاد) به دبیری استاندار خوزستان تشکیل می شود و تصمیمات آن در صورت لزوم برای سیر مراحل تصویب نهایی به مراجع ذی ربط بر اساس قوانین و مقررات مربوط ارائه می شود . دبیرخانه این ستاد در استانداری خوزستان مستقر خواهد بود .

در بررسی طرح های مربوط به سایر دستگاه های اجرایی توسط ستاد ، بالاترین مقام دستگاه اجرایی مزبور یا نماینده تام الاختیار وی با حق رای در جلسه حضور می یابد .

همچنین سهم اعتبارات استان خوزستان از قانون اصلاح جداول شماره (4) و (8) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و قانون بودجه سال 1385 کل کشور به منظور اخنصاص دو درصد (2%) از درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی به استان های نفت خیز و گازخیز و شهرستان ها و بخش های محروم کشور – مصوب 1385 – زیر نظر ستاد یاد شده توزیع خواهد شد .

این مصوبه در تاریخ 12/10/1385 طی شماره 130711/ت35746هـ به دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ شد .

کد خبر 434025

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =