تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در حوزه فعالیت های عمرانی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اعضای کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی خواست تا ضمن ارائه نقطه نظرات سازنده خود، با جدیت در فرآیند تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ،ایرج معزی که در نخستین نشست کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی سخن می گفت، این نهاد را یکی از ارکان مهم تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران دانست و یادآور شد: ترکیب اعضای کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی که شامل طیف وسیعی از مدیران و کارشناسان نهادهای مرتبط و همچنین متخصصان صاحبنظر در حوزه عمران شهری است، نشان دهنده اهمیت جایگاه این نهاد در تعیین راهبردهای فنی و عمرانی برنامه پنج ساله سوم است.

وی تحلیل وضع موجود، تعیین برنامه ها و پروژه های اساسی در چارچوب راهبردهای برنامه پنج ساله، تدوین پیش نویس برنامه و در نهایت ارائه پیش نویس نهایی برنامه حوزه ماموریتی فنی و عمرانی را از جمله مهمترین وظایف کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی دانست و ابراز امیدواری کرد این نهاد با درک اهمیت توسعه متوازن شهری و توجه به آسیب شناسی های صورت گرفته از ۲ برنامه پیشین، در انجام وظایف محوله توفیق یابد.

در نخستین نشست کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی که با معارفه اعضای شرکت کننده همراه بود، "مهدی شریفیان" مدیرکل اداره برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی طی سخنانی به تشریح اهم اقدامات صورت گرفته در راستای تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران و مدل مفهومی این برنامه پرداخت و "امیر آریازند" قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران نیز مبانی نظری حاکم بر برنامه سوم پنج ساله را طرح و بررسی کرد.

مدیریت شهری پایتخت با توجه به نزدیک بودن زمان پایان برنامه پنج ساله دوم (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷)، تدوین برنامه پنج ساله سوم(۱۳۹۸تا ۱۴۰۲) را با رویکردی مساله محور و در ۳ سطح کلانشهر، منطقه و محله در دستورکار قرار داده است. این برنامه برای بررسی و تصویب، به همراه برنامه راهبردی - عملیاتی شهرداری تهران شهریور ماه جاری به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

کد خبر 4352943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =