اعلام موجودی برای انبارهای استان سمنان الزامی است

سمنان - رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: انبارهای استان باید موجودی خود را اعلام کنند و در غیر این صورت به دلیل احتکار با آن‌ها برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اسودی پیش از ظهر چهارشنبه در دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کالا که به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بابیان اینکه بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک برای مقابله با احتکار، تقویت می‌شود، تأکید داشت:  انبارهای فاقد شناسه و انبارهایی که نسبت به اعلام موجودی کالا اقدام نکرده‌اند به‌عنوان انبار احتکار کالا ضبط می‌شوند.

وی بابیان اینکه برخورد با احتکار و اختفاء کالاها در استان سمنان طی ماه‌های اخیر تشدید شده است، افزود: احتکار دارو، لوازم‌خانگی، نهاده‌های دامی، مواد پتروشیمی و کالاهای اساسی به‌شدت مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرد.

ضرورت وحدت رویه در مقابله با احتکار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، درباره سازوکار مقابله با احتکار و نظارت بر عرضه کالاها، گفت: انبارهای نگهداری کالاها، موظف هستند نسبت به ثبت شناسه و اعلام موجودی کالاهایشان را اعلام کنند تا در حوزه نظارتی دچار مشکل نشوند.

اسودی بیان کرد: وحدت رویه در بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک بین اعضای ستاد مقابله با قاچاق کالای استان سمنان یک ضرورت است که می بایست با هماهنگی بین دستگاه های مرتبط، به صورت سیستماتیک و پیوسته مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: ما معتقد هستیم که ساز و کار منظم در عرضه کالا و هچنین نظارت بر آن در استان سمنان باعث می شود که مردم اعتمادشان را به دولت تقویت کنند.

کشف یک انبار احتکار هود

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز در این نشست از کشف یک انبار احتکار کالا حاوی ۱۱۰۰ هود و سینک در شهرک صنعتی سمنان خبر داد و گفت: به منظور کنترل بازار و جلوگیری از نوسانات قیمت ها و در قالب طرح تشدید مبارزه با احتکار کالا بازرسان سازمان با اجرای گشت مشترک با حضور نماینده تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی اقدام به کشف یک انبار احتکار هود و سینک در سمنان شدند.

مهدی یحیایی ارزش ریالی این کالاها را در حدود هشت میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پرونده برای بررسی و اعمال قانون به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی افزود: مردم می توانند در صورت دیدن مواردی از احتکار و کم فروشی و ... با شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اطلاع دهند.

کد خبر 4401320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =