نظام آموزشی المصطفی در حوزه‌های علمیه پیشگام است

قم - معاون جامعه المصطفی با بیان اینکه نظام آموزشی ما در حوزه‌های علمیه پیشگام است، گفت: گام‌هایی که در این نهاد علمی برداشته شده برای بسیاری از مراکز علمی راهگشا بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی عباسی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی که در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: در همین روزهای آغاز سال تحصیلی شاهد شور و نشاط طلاب برای حضور در کلاس‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از طلاب و اساتید در کلاس‌ها حضور داشتند، گفت: شعار سال تحصیلی جدید نیز آموزش اثربخش عنوان شده است.

معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه حوزه علمیه به عنوان نهاد علمی از سابقه و پیشینه ارزشمندی برخوردار است، افزود: علمای برجسته ما بر فضای علمی عصر خود حضور تأثیرگذار داشتند و به معنای واقعی زمان شناس بودند.

وی با اشاره به این که یک نهاد آموزشی باید با توجه به مخاطبانی که دارد آموزش خود را متنوع و اثر بخش کند، گفت: مقابله با شبیخون‌های فرهنگی و شبهه افکنی‌های جریان‌های مخالف در تاریخ حوزه‌های علمیه توسط بزرگان وجود داشته است.

حجت الاسلام عباسی با اشاره به اینکه می‌توان تاریخ حوزه را به دو مقطع قبل و بعد از انقلاب تقسیم کرد، بیان داشت: یکی از دستاوردهای حوزه بعد از انقلاب راه‌اندازی جامعه المصطفی بود که در گذشته در ذهن بزرگان حوزه یک آرزو محسوب می‌شد.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی المصطفی یک نظام پیشگام در حوزه‌های علمیه است، گفت: گام‌هایی که در این نهاد علمی برداشته شده راهگشا برای بسیاری مراکز علمی دیگر بوده است.

معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: در بخش علوم انسانی و اجتماعی کارهای ارزشمندی در المصطفی انجام گردیده که هم تراز با حوزه علمیه بوده است.

وی با بیان اینکه ظهور و بروز آموزش اثر بخش در نیروهای علمی و تولیدات آموزشی یک مرکز است، گفت: از معیارهایی که می‌شود اثر بخشی نظام آموزشی را سنجید ارتباطات علمی و مؤثر با مراکز علمی و فرهنگی دیگر در درون و بیرون حوزه جغرافیایی آن نهاد است که المصطفی در این زمینه گام‌های بلندی برداشته است.

حجت الاسلام عباسی بیان کرد: امروز المصطفی گام‌های ارتباطی خود را به روی نظام آموزشی عالم گشوده و ارتباطات گسترده‌ای را با درون و بیرون کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: توجه به عنصر زمان، شناسایی و اولویت‌بندی مسائل، آزاداندیشی و توجه به عنصر ابتکار و خلاقیت، توجه به تخصص‌ها، استفاده از تجارب دیگران و ارتباط گرفتن با مراکز علمی دیگر، انضباط تشکیلاتی، آینده‌نگری و آینده پژوهی از الزامات نظامات آموزشی اثر بخش است.

کد خبر 4413488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =