قدرت هوائی جولانگاه و نشان دهنده قدرت علمی ما است

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: قدرت هوائی مرکزیت قدرت علمی است و نمی توانیم بر قدرت علمی تکیه کنیم؛ اما بگوئیم در عرصه هوا پیشرفت نکرده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش نقش قدرت هوایی در اقتدار ملیبا گرامیداشت یاد خاطره شهدا، بویژه شهدای گرانقدر عرصه هوائی کشور در بخش های متخلف نیروهای مسلح گفت: شهیدان بابائی، اردستانی، دوران، یاسینی، فکوری، ستاری، لشکریان، خلعت بری و همه شهیدان عرصه هوائی کشور تجربه های گرانسنگی هستند که با جانفشانی خود افتخارات بزرگی را برای  جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف بویژه صنعت هوائی کشور  را به منصه ظهور گذاشتند.

وی با اشاره به اضلاع گوناگون دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان کرد: در میان دستاوردهای عظیم انقلاب و نظام اسلامی اگر تنها قدرت دفاعی و به تبع آن تنها قدرت هوائی را مدنظر قرار دهیم، برای بالیدن به این نظام مقدس و انقلاب اسلامی کفایت می کند.

 وزیر اسبق دفاع اظهار داشت: قدرت هوائی نه تنها بخشی از مولفه قدرت ملی بلکه بخشی از قدرت سیاسی  کشورها به حساب می آید.

وی در همین زمینه افزود: قدرت هوائی مرکزیت قدرت علمی است و نمی توانیم بر قدرت علمی تکیه کنیم؛ اما بگوئیم در عرصه هوا پیشرفت نکرده ایم. در واقع قدرت هوائی ما جولانگاه و نشان دهنده قدرت علمی ما است.

وحیدی گفت: بعد از انقلاب اسلامی کارهای بزرگی در صنایع هوایی ما انجام شده است به گونه ای که تعمیر و نگهداری ۴۰ ساله هواپیماها کاری بسیار عظیم محسوب می شود، نظام لجستیکی در صنایع هوایی بسیار مهم است و این نهضت توانست بخشی از قدرت هوایی را حفظ کند و این کار با یک برنامه منسجم در حوزه علمی و فن آوری انجام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر ظرفیت های بومی توانائی ساخت و تولید هواپیما از مرحله طراحی تا تولید را داراست.
وزیر اسبق دفاع با اشاره به ساخت انواع پهبادها در داخل کشور تصریح کرد: در حوزه پهبادها ما یک کشور قدرتمند هستیم  و توانمندی عملیات شناسایی و تهاجمی برون پروازی را داریم.

رئیس دانشگاه ملی دفاع گفت: در حوزه علمی مقالات کشور ما در بخش هوایی در تمام این سالها در سطح اول غرب آسیا قرار دارد و رژیم اشغالگر قدس و ترکیه در رتبه های بعدی قرار دارند؛ همچنین ایران اسلامی اولین کشور اسلامی است که توان تولید موتور هواپیما را دارد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در پایان گفت: کشور ما دکترین مختص به خود را دارد و این موضوع بسیار حائز اهمیت است و باید به اهداف بلندتری بنگریم و طرح ۱۰ ساله در حوزه بازدارندگی و تهاجمی پهباد را در نظر بگیریم و نقشه های جامع علمی خود را طرح کنیم و قدرت هوایی بخش مهمی از این طرح محسوب می شود که باید به سرعت در این زمینه پیشرفت کنیم.        

کد خبر 4425741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =