شعار «مرگ بر آمریکا» موجب انزوای استکبار شده است

قزوین- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شعار مرگ بر آمریکا موجب انزوای استکبار، بیداری ملت ها و کسب موفقیت و فتوحات فراوان برای ایران اسلامی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین صفار هرندی روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان که با حضور مردم همیشه در صحنه قزوین در خیابان شهدا برگزار شد اظهار کرد: بخشی از شعار مرگ بر آمریکای ملت ما بر اساس قانون و بخشی ناشی از انقلاب است.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان یک روز حماسی و تاریخی در  تاریخ انقلاب اسلامی است، افزود: پیش از تسخیر لانه جاسوسی رابطه ما با آمریکا معمولی بود هر چند داغ خیانت آمریکا را داشتیم اما امام در همان اوایل انقلاب حتی اعلام کردند آمریکا می تواند مانند یک کشور خریدار نفت ما باشد اما اینکه رابطه ما با آمریکا قطع شد ریشه تاریخی دارد.

صفار هرندی یادآورشد: ایران دشمنی های امریکا را در سال ۳۲ دیده بود و همان اوایل مدت کمی که از انقلاب گذشته بود یک عده از کمونیست ها می خواستند از سوی قطب رقیب سفارت آمریکا را بگیرند که امام دستور داد با آنها مقابله کنند چون عده ای دنبال تسویه حساب قدرتها بودند و نظام موضع منطقی داشت اما اتفاقاتی افتاد که رویکرد نظام عوض شد.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها در همه توطئه ها از جمله بلوا و آشوب در مناطق مرزی در انواع فشارهای سیاسی وبین المللی علیه ما به نام دفاع از حقوق بشر از شکنجه گران جانبداری کردند و  از اولین قطعنامه هایی که در کنگره آمریکا تصویب شد استکبار، دشمنی خود را آغاز کرد.

صفار هرندی گفت: بابت عملیات کودتایی علیه ایران از سوی آمریکا خیلی هزینه دادیم، در سال ۵۸ چند کودتا توسط سلطنت طلب ها انجام شد که آمریکا پشت آنها بود اما در گذشته رفتار ما توام با کرامت و احترام بود اما رفتار آمریکا توام با خصومت و شیطنت و براندازی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه در شبکه های معاند علیه نظام اسلامی ترسیم می شود خلاف واقعیت و کذب محض است.

وی افزود: اتفاقی از نوع کودتای ۲۸ مرداد قرار بود توسط آمریکا رقم بخورد اما دیگر ساده لوحی جبهه خود فروخته ملی را بکار نگرفتیم دکتر مصدق به آمریکا خوش بین بود و آنچه اتفاق افتاد ناشی از همین خوش بینی و خوش خیالی بود اما امروز کسی در راس نظام قرار دارد که تجربه تاریخی دارد و با علم روز و بررسی شیطنت و دشمنی آمریکا تصمیم می گیرد.

صفار هرندی یادآورشد: تصرف لانه جاسوسی قرار بود یک کار نمادین در مخالفت با سیاست آمریکایی ها باشد اما وقتی دانشجویان دستشان به اسناد رسید دیدند که موضوع فراتر از این مسائل است از جمله ارتباط بنی صدر با آمریکائیان افشا شد، در شرایطی که ماهانه یک هزار دلار از سوی آمریکا به بنی صدر برای مشورت و جاسوسی داده می شد و اسناد زیادی لو رفت که فهمیدیم سفارتخانه در واقع همان جاسوسخانه بوده است.

وی اظهار کرد: کاری که در سفارت آمریکا انجام شد و تمام اسناد رشته شده را کنار هم چیدند ده ها کتاب شده که امروز تجربه بزرگ ارزشمندی  برای نظام است و یاد گرفتیم و به پیچیدگی های مدیریت کشور پی بردیم و دانستیم باید مراقب جاسوسان باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تمام شبکه های جاسوسی که آمریکا با محور ایران در منطقه تعبیه کرده بود با تسخیر لانه جاسوسی لو رفت و کینه امروز  آمریکا از ایران برای لو رفتن شبکه جاسوسی تنها در منطقه و هدر دفتن سرمایه گذاری کلان آنها در این زمینه بود.

وی یادآور شد: برخی سوال می کنند حاصل این تسخیر و مرگ بر امریکا چه بود، باید گفت همین شعار از ۴۰ سال قبل تاکنون تاثیر زیادی داشته و موثر بوده است.

صفار هرندی گفت: اوایل پیروزی انقلاب و دهه شصت نظرسنجی که از میزان محبوبیت آمریکا انجام شد نشان می داد بیش از ۶۰ درصد محبوبیت داشتند اما امروز میزان منفوریت آمریکا بیش از ۷۰ درصد است و ما آن را ناشی از همین شعار استکبار ستیزی و مرگ بر آمریکا می دانیم.

وی بیان کرد: آمریکا یک زمان به عنوان ابرقدرت بزرگ مطرح بود و هرجا اراده می کرد رئیس کشوری را عوض و حمله نظامی می کرد و توان جابجایی دولتهای مختلف را داشت اما امروز که خواسته اند دولتی را عوض کنند آن کشور قوی تر شده و در سوریه این اتفاق افتاد و امریکا در نقشه خود شکست خورده است.

صفار هرندی تصریح کرد: هفت سال است آمریکا دچار ناکامی شده و امروز با ماندن بشار اسد کنار آمده، در افغانستان وارد شد و حاصل اقدامات استکبار در این کشور این است که پشیمان شده اند که صدام را سرنگون کردند و امروز ایران نفوذش در عراق بیشتر شده و جریان پیروز حاکم در عراق امروز با مقاومت اسلامی است که آمریکا را شوکه کرده است.

وی اظهار کرد: امروز کشور با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و بخشی مشکلات مدیریتی روبروست که قابل اصلاح است اما ایران همچنان هیجدهمین کشور اقتصادی جهان است و با همین نوآوری که در صنعت جریان دارد و رشد علمی پیش بینی می شود رتبه اقتصادی ایران به پانزدهم ارتقاء یابد و اگر آهنگ رشد علمی کشور همین گونه باشد در ۱۰ سال آینده ایران را در رتبه پنجم علمی جهان خواهیم دید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فتوحات اصلی تفکر مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهان عالم را در پیش داریم و با همه بایکوت های خبری امروز بسیاری از کشورها با ایران اسلامی آشنا شده و به آرمانهای ما نزدیک شده اند که از دستاوردهای شعار مرگ بر آمریکاست.

در ادامه بیانیه تجمع کنندگان قرائت و با تکبیر حاضران تایید شد.

کد خبر 4449464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =