مراکز درمانی تامین اجتماعی سمنان آماده ارائه خدمات زایمان طبیعی

سمنان- مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان بابیان اینکه طبق بخش‌نامه وزارت بهداشت تلاش به ترغیب مادران برای زایمان طبیعی است، گفت: مراکز این سازمان در این راستا آماده ارائه خدمات هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی اکرم عصر دوشنبه در نشست کمیته بیمه ودرمان استان سمنان به میزبانی سالن امام جواد(ع) دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه متاسفانه شاهد درخواست خانواده‌ها بر انجام زایمان سزارین هستیم، ابراز داشت: طبق سیاست‌های وزارت بهداشت به منظور تشویق افراد به انجام زایمان طبیعی تمام مراکز تامین اجتماعی استان آماده ارائه خدمات لازم به مادران باردار هستند.

وی بابیان اینکه انجام سزارین تنها در صورت درخواست پزشک و بالا بودن ریسک زایمان طبیعی انجام می‌شود، اضافه کرد: افرادی که خودشان تمایل به انجام سزارین داشته باشند می‌بایست به سایر بیمارستان‌ها مراجعه کنند لذا در مراکز تامین اجتماعی تنها زایمان طبیعی صورت می‌گیرد.

ارائه خدمات پزشکی در ۹ مرکز درمانی در سطح استان سمنان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه برای حل مشکلات و رفع درخواست‌های بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اعم از شاغل و بازنشسته نیازمند همراهی سایر دستگاه‌ها نیز هستیم، ابراز داشت: همه باید اجرای قانون صحیح را برای خود لازم بدانند چراکه بسیاری از مشکلات در سیکل معیوبِ وضع و اجرای نادرست قوانین پدیدار می‌شود.

اکرم با تأکید بر لزوم ارائه خدمات درمانی با کیفیت و مطلوب در مراکز ملکی تامین اجتماعی، تصریح کرد: تکریم مراجعان به‌خصوص بازنشستگان از اولویت‌های تامین اجتماعی به‌ویژه در واحدهای درمانی است.

وی سطح کمی و کیفی ارائه خدمات در مراکز ملکی سازمان را در حد خوب و قابل قبولی توصیف کرد و ابراز داشت: در حال حاضر با راه‌اندازی درمانگاه مادر شهر سرخه ۹ مرکز درمانی سطح استان به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات ارائه خواهند داد که این تعداد حدود سه برابر نرم کشوری در مقایسه با سایر استان‌ها است.

لزوم توجه نمایندگان به قشر کارگری

دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه تعامل ارزشمند مدیران استانی سازمان با کانون‌های کارگری و بازنشستگی به حل مشکلات این قشر از جامعه کمک می‌کند، ابراز داشت: در این مقوله تامین اجتماعی پیرامون بیمه و درمان توجه ویژه به حل مشکلات کارگری دارد.

حبیب الله محقق ضمن اشاره به مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی پیش‌آمده در سطح کشور، خواستار توجه ویژه دولتمردان و نمایندگان مجلس در بهبود شرایط معیشتی قشر کارگر شد و تصریح کرد: دریافت با تاخیر حقوق و هزینه‌های مربوط به بیمه تکمیلی از مشکلاتی به شمار می‌رود که بسیاری از بازنشستگان را با چالش‌های جدی مواجه کرده و باعث به‌وجود آمدن نارضایتی‌های زیادی شده است.

وی اضافه کرد: همه ما عضو خانواده بزرگ تامین اجتماعی هستیم و باید تلاش کنیم تا حمایت همه جانبه ای از اقشار کارگر جامعه که بازوان اصلی در چرخه تولیدی و اقتصادی کشور محسوب می‌شوند، صورت گیرد.

تلاش تامین اجتماعی برای ارائه خدمات بهتر به مردم

مدیرکل تامین اجتماعی سمنان نیز در این نشست ضمن اشاره به وضعیت نقدینگی نامطلوب در سازمان که باعث تاخیر در پرداختی‌ها به بازنشستگان شده است، اظهار داشت: کارمندان سازمان برای رفع مشکلات فراروی ارائه خدمات به قشر کارگر و در حد توان خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

محمد اخلاقی تصریح کرد: بیشترین لطمه از وضعیت اقتصادی بر قشر کارگر واردشده و این افزایش هزینه‌ها مشکلاتی را در اداره زندگی این قشر زحمت‌کش به وجود آورده است.

کد خبر 4451201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =