برگزیدگان هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه معرفی شدند

برگزیدگان هفدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه عصر امروز در سرای کتاب خانه کتاب معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۷ آبان با حضور جمعی از مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب  و خبرنگاران در سرای کتاب خانه کتاب برگزار شد.

بخش پایانی این مراسم به تقدیر از برگزیدگان و شایستگان تقدیر این جشنواره اختصاص داشت.

به این ترتیب، برگزیدگان و شایستگان تقدیر این دوره از جشنواره مذکور به ترتیب زیر معرفی شدند:

رسانه‌های نوشتاری

*بخش خبر

تقدیر: حسن دهقان (روزنامه افسانه – استان فارس، شیراز) برای مجموعه آثار، بویژه اثر با تیتر «کرکره‌های کتابفروشی زنده‌یاد بلادی بالا کشیده شد»

*بخش گفت‌وگو

برگزیده: محمد آسیابانی (خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)) برای اثر با تیتر «اسناد مشروطه را به مورخان نمی‌دهند/ اهمیت "شب‌نامه‌ها" در مطالعات مشروطه»

تقدیر: مریم شهبازی (روزنامه ایران) برای اثر با تیتر «مسابقه خوب است اما نه در ترجمه ادبی»

تقدیر: صادق وفایی (خبرگزاری مهر) برای اثر با تیتر «توقیف مافیای کتاب کار یک ساعت است/ لشگر زیراکس‌چاپ‌کن‌ هجوم آورده»‌

جایزه ویژه چهل‌سالگی انقلاب: حسام آبنوس (خبرگزاری فارس) برای اثر با تیتر «رمان باید افراد را از خواب بیدار کند/ بنا نداشتم در «شاه‌کُشی» طرفِ کسی را بگیرم»

*گزارش

برگزیده: هادی حسینی‌نژاد» (خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)) برای اثر با تیتر «جای خالی کپی‌رایت در شلمرود!»

تقدیر: ساره گودرزی (ماهنامه صنعت چاپ) برای اثر با تیتر «صنعت نشر ایران؛ درختی کهنسال و بی‌جان»

تقدیر: مصطفی وثوق‌کیا (روزنامه صبح نو) برای اثر با تیتر «فرصتی که از دست رفت»

*یادداشت و مقاله مطبوعاتی

برگزیده: افشین داورپناه (هفته‌نامه کرگدن) برای اثر با تیتر «زندگی در ۱۲ دقیقه و ۳۳ ثانیه»

*مقاله و نقد تخصصی

برگزیده: مهدی ابراهیمی لامع (فصلنامه نقد کتاب) برای اثر با تیتر «پوست‌اندازی رمان عامه‌پسند»

*طنز

در این بخش برگزیده‌ای معرفی نشد.

عکس

*تک‌عکس

در این بخش برگزیده و تقدیری معرفی نشد.

*گزارش تصویری

برگزیده: عبدالله حیدری (خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)) برای دو پروژه‌ تصویری با تیترهای «بساط کتاب‌فروشی» و «اولین روز نمایشگاه کتاب تهران»

تقدیر: مهدی بلوریان (خبرگزاری فارس) برای پروژه‌ی تصویری با تیتر «روحانی قصه‌گو»

تولید محتوا در صفحه‌های تخصصی فضای مجازی

تقدیر: رضا شکراللهی (خوابگرد)

تقدیر: احسان رضایی (احسان‌نامه)

رسانه‌های دیداری و شنیداری

رسانه‌های شنیداری

*گزارش (خبری و موضوعی)

برگزیده: محمدصادق آزادی (صداوسیمای مرکز کهکیلویه و بویراحمد) برای اثر با عنوان «قصه، توپ، رنگ»

برگزیده: مرضیه رحیمی (صداوسیمای مرکز خراسان رضوی) برای اثر با عنوان «او یک معلم است»

*برنامه ترکیبی

تقدیر: محمد کیانی (رادیو ایران) برای اثر با عنوان «کافه کتاب»

تقدیر: تینا میرکریمی (رادیو ایران) برای اثر با عنوان «بچه‌های کتاب»

*طنز

برگزیده: میرطاهر مظلومی (رادیو نمایش) برای اثر با عنوان «کتاب صوتی آبنبات هل‌دار»

*داستانی – نمایشی و کتاب صوتی

برگزیده: محمد رضاعلی (رادیو نمایش) برای اثر با عنوان «کتاب صوتی شباویز»

تقدیر: مریم گودرزی (رادیو نمایش) برای اثر با عنوان «نمایش روزهای بی‌آیینه»

*گفت‌وگو و میزگرد برگزیده نداشت

رسانه‌های دیداری

*گزارش و خبر

برگزیده: الهام گوران (شبکه خبر سیما) برای آثار با تیترهای «بازار جهانی کتاب» و «مهمانان خارجی نمایشگاه کتاب»

تقدیر: محمد الماسی (شبکه خبر سیما) برای آثار با تیترهای «رونمایی از کتاب تک سوار دشت زید» و «کتاب تن‌تن و سندباد»

*گفت‌وگو، میزگرد، طنز و برنامه‌ ترکیبی برگزیده نداشت

*ویژه رسانه‌های استانی و منطقه‌ای

تقدیر: حبیب‌الله بهرامی (روزنامه توسعه جنوب - خوزستان) به‌پاس سال‌ها تداوم در توجه به حوزه کتاب

تقدیر: حسین زندی (همشهری همدان و همدان‌نامه) به‌پاس استمرار در توجه به حوزه کتاب

کد خبر 4461901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =