فراخوان شرکت در طرح آموزش مجازی قاریان از سوی شورای عالی قرآن

فراخوان شرکت در طرح آموزش مجازی قاریان از سوی شورای عالی قرآن برای قاریان برجسته تمام نقاط کشور در سه سطح اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به ضرورت ها و الزامات فضای مجازی و در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب و به منظور آموزش تخصصی قاریان در حوزه تلاوت و معارف مرتبط با آن، حوزه ارتقاء و ارزیابی این شورا طرح آموزش مجازی قاریان را برگزار می نماید.

۱- مخاطبین طرح:

۱-۱- قاریان ممتاز استانها.

۱-۲- دارندگان گواهینامه های درجات ۲ و ۳ و ۴ قاریان.

۱-۳- معرفی شدگان توسط اساتید مورد وثوق شورا در سطح کشور.

۲- جزییات طرح :

۲-۱- قاریان برجسته در تمام نقاط کشوردر سه سطح(الف: ۷ تا ۱۲ سال ب: ۱۲ تا ۱۷ سال ج: ۱۷سال به بالا) تقسیم می شوند که لازم است همه افراد آیات ۸ تا ۱۲ سوره سباء ( شروع : افتری .... پایان : السعیر) را به صورت تحقیق ضبط نموده و در بازه زمانی ۱ تا ۱۵ آذرماه سال جاری به شورای عالی قرآن ارسال نمایند تا سطح تلاوت ایشان توسط کارشناسان حوزه ارتقاء و ارزیابی محرز شود . کسانی که امتیاز بالای۷۵ را کسب نمایند. از واجدین شرکت در این طرح می باشند .

۲-۱-۱- دارندگان گواهی نامه تخصصی قاریان درجات ۲ و۳ (ارزیابی) از ارسال فایل صوتی فوق معاف بوده و جزء اعضای اولیه طرح ، محسوب می شوند .

۲-۲- نقطه آغاز طرح آذرماه سال ۱۳۹۷ و نظام آن به صورت ترمی (شش ماه) می باشد .

۲-۳- تلاوت ها بر اساس سطوح مطروحه ( بند ۲-۱ ) برای کارشناسان امر، ارسال شده و نظرات ایشان ( نوشتاری یا گفتاری ) با تایید این حوزه برای افراد ارسال می شود.

۲-۴- تلاوت های ارسالی متقاضیان هر بیست روز یکبار بررسی می شود و ممکن است در ارایه تحلیل تلاوت توسط اساتید ، تکلیف جدیدی برای فرد تعیین شود .

۲-۵- نحوه اظهار نظر در خصوص تلاوت ها بدین گونه است که هر کارشناس حوزه ارتقاء در تمام چهار فرع موجود ( تجوید ، صوت، لحن ، وقف و ابتدا ) اظهارنظر می نماید.

کسانی که مجدانه و به صورت اثرگزار در این طرح شرکت نمایند از امکان استفاده از مزایایی همچون دعوت به کرسی های تلاوت شورای عالی قرآن، تلاوت در محفل قرآنی طلیعه ماه مبارک رمضان با حضور رهبرمعظم انقلاب ، اعزام های تبلیغی به خارج از کشور ، معافیت های خاص در دوره های ارزیابی و اعطای گواهی نامه به قاریان و مدرسان و حضور در نشست های تخصصی شورا بهره مند خواهند شد.

۳- برخی نکات مهم :

۳-۱- لازم است داوطلبین شرکت در این طرح ، در یکی از شبکه های اجتماعی ( سروش ، ایتا ، بله ) عضو شده و فایل ضبط شده خود را به شماره ۰۹۳۶۵۵۶۳۴۳۶ ارسال نمایند .

۳-۲- دقت نمایید کیفیت ضبط به بهترین نحو ممکن انجام شود ، به طوری که اداء حروف وکلمات کاملا مشخص باشد .

۳-۳- متقاضیان گرامی حتی المقدور سعی نموده پس از تمرین مناسب و لازم ، تلاوت خود رادر یک محفل قرآنی اجرا نموده و فایل صوتی مربوطه را ارسال نمایند.

کد خبر 4464692

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =