سیلی جبهه مقاومت به آمریکا/نمایندگان نباید دنبال منافع شخصی باشند

خرم‌آباد- نماینده‌ ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به سیلی مقاومت بر آمریکا، گفت: نمایندگان مجلس نباید به دنبال منافع شخصی خود باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا موجب آرامش دلها است، امام صادق(ع) می فرماید که قلب شما و دل های شما حرم خدا است، در حرم خدا غیر خدا جای ندهید.

وی، تاکید کرد: تقوا شعار دل است و وقتی انسان تقوا داشته باشد قلبش آرام است چرا که قلب حرم حرم الهی است.

شهید مدرس الگویی برای نمایندگان مجلس است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به ۱۰ آذر و روز شهادت آیت الله سید حسن مدرس، عنوان کرد: این روز به عنوان روز مجلس نامگذاری شده است، شهید مدرس یک شخصیت مبارز، انقلابی و خستگی ناپذیر بوده است، عالمی مبارز از جنس مردم بوده که خود را وقف خدمت به مردم کرد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شهید مدرس خصوصیات زیادی دارد، گفت: یکی از این خصوصیات تلاش برای حمایت از کالای ایرانی، جنس ایرانی و استفاده از کالای داخلی بوده، سراسر زندگی شهید مدرس از جنس ایرانی بوده است.

وی با بیان اینکه امسال که از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند، باید از این شخصیت درس بگیریم، گفت: ویژگی دوم شهید مدرس، شجاعت و ایستادگی در برابر ظلم و استکبار بوده است، شهید مدرس در برابر ظلم رضا خان ایستاد، در برابر لوایح استعماری و استکباری که در مجلس می آمد ایستادگی می کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مجلس نیازمند به نمایندگان شجاع، قوی و با هیبت است و در این صورت به طور قطع مجلس در راس امور خواهد بود، افزود: شهید مدرس الگویی برای نمایندگان مجلس است، مجلس باید استکبار ستیز باشد، نمایندگان مجلس با شناخت صحیح از حرکات و توطئه دشمنان باید به دنبال مصالح و منافع مردم باشند، نمایندگان مجلس وظیفه نظارت و قانون گذاری را بر عهده دارند.

نمایندگان نباید دنبال منافع شخصی خود باشند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه نمایندگان باید قانون هایی را تصویب کنند که گره گشا باشد و در این شرایط کمکی برای مردم کنند، منافع مردم را در نظر بگیرند، نه منافع شخصی خود را، افزود: نمایندگان نباید دائما به دنبال منافع خود باشند نباید دنبال این باشند که دوره بعدی رای بیاوردند، استیضاح حق مجلس است اما نباید استیضاح اهرم فشار برای دستگاه اجرایی باشد، این امر در شان مجلس و نمایندگان نیست.

وی، بیان داشت: نمایندگان مردم نقشی در اجرا ندارند، دستگاههای اجرایی باید به صورت مستقل و با اختیار تمام قوانین را اجرا کنند، نمایندگان نیز وظیفه نظارت را بر عهده دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، بیان داشت: این سخنان بسیار مهم بود و جوانب متعددی داشت، اما بخشی از سخنان مقام معظم رهبری مغفول ماند و آن مسئله تبیین نظریه مقاومت اسلامی بوده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار مسئله نظریه مقاومت اسلامی را مطرح کردند و ابعاد آن را بیان کردند، تصریح کرد: باید نویسندگان، تحلیل گران، گویندگان و ... این نظریه را در ۴۰ سالگی انقلاب تشریح کنند، ثمرات نظریه مقاومت را برای مردم بازگو کنند، این نکته کلیدی مقام معظم رهبری بوده است.

پیروزی و اقتدار در سایه مقاومت است

وی با تاکید بر اینکه مسئله نظریه مقاومت در اجتماع ثمرات و اثرات فراوانی دارد، گفت: اولین اثر، مسئله دستیابی به پیروزی است، هر ملتی مقاومت کرد پیروز شد، ملت ایران، حزب الله، انصارالله، ملت عراق و ... مقاومت کردند و پیروز شدند، بنابر این پیروزی در سایه مقاومت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه همچنین اقتدار و قوی شدن در سایه مقاومت است، عنوان کرد: ضعف و زبونی، درجا زدن و عقب نشینی کردن است، اگر می خواهیم قوی و قدرتمند باشیم باید مقاومت کنیم، خوشبختانه ملت ایران ۴۰ سال مقاومت کرد و امروز جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای قوی و قدرتمند در منطقه است و در سطح جهانی نقش آفرینی می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ضعف، زبونی، ذلت و خواری نسبت به آمریکا است، گفت: آمریکایی ها در ایران تحقیر شدند، در قضیه لانه جاسوسی، جوانان و دانشجویان ما جاسوس های آمریکا را به بند کشیدند، در خلیج فارس نیروهای نظامی آمریکا را دستگیر کردند، ایران نقشه آمریکا را در منطقه برملا کرد، اینها در سایه مقاومت است، مقاومت اقتدار می آورد و موجب می شود که سختی ها آسان شود، مشکلات راحت شوند.

وی با اشاره به اینکه کشورهایی که تحریم شدند، مقاومت نکردند و متلاشی شدند، اما ایران مقاومت کرد، ۴۰ سال است که ملت ایران تحریم است اما این امر بر اراده ملت ایران اثری نگذاشته است و همچنان پابرجاست، گفت: رئیس جمهور آمریکا قبل از ۱۳ آبان اعلام کرد که تحریم های شدیدی در پیش است که ایران را فلج خواهد، این در حالیست که برعکس شد، دلار ارزان شد، سکه ارزان شد و در زندگی مردم تحریم ها چندان احساس نشد.

سیلی جبهه مقاومت بر آمریکا

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اثر دیگر مقاومت پیشرفت، توسعه و رشد است، ادامه داد: ملتی که مقاومت کند و روی پای خود بایستد پیشرفت می کند، خداوند نیز در قرآن می فرماید که ای مومنین صبور و مقاوم باشید، تقوا را رعایت کنید و بدانید شما به رستگاری می رسید.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه آمریکا از دست مقاومت دو بار سیلی خورد، یکی زمانی که لانه جاسوسی آمریکا در ایران گرفته شد و دیگری زمانی که بیداری اسلامی اتفاق افتاد و جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفت، افزود: اگر آمریکا بخواهد دست و پایش را بیشتر از این دراز کند و بخواهد در برابر جبهه مقاومت قرار گیرد به طور قطع جبهه مقاومت چنان سیلی به آمریکا خواهد زد که برای برای همیشه فراموش نکند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز نیروی دریایی نیز، بیان داشت: دریادلان تامین امنیت دریایی ما را بر عهده دارند، نیروی دریایی سربلند و سرافراز مشغول خدمت هستند، نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن کارنامه درخشانی دارد، نیروی دریایی هیچگاه در برابر دشمن سر خم نکرد و خدا را شکر می کنیم، جوانان شجاع، دلیر و با استقامت ما در نیروی دریایی همواره خار چشم دشمنان بوده اند و دشمنان روی نیروی دریایی ما حساب باز می کنند.

انتقاد از تیراندازی در مراسم‌های عروسی و نزاع‌ها

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: شجاعت و دلاور مردی نیروی دریایی ستودنی است، هر گونه تهدیدی از سوی دشمنان از ناحیه دریا توسط نیروی دریایی خنثی شده است، از سوی دیگر در سایه مقاومت و خود اتکایی و اعتماد به نفس نیروی دریایی ما پیشرفت شگفت انگیزی داشته است، طی این هفته زیر دریایی، ناوشکن و ... مورد بهره برداری قرار گرفت، امروز نیروی دریایی ما با آمادگی کامل هر گونه تهدید دشمن را خنثی می کند و تا کنون نیر دشمن نتوانسته از طریق مرز هوایی تجاوزی داشته باشد و این امر جای قدر دانی دارد.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه برخی از کارها که در جامعه اتفاق می افتد باعث ناراحتی عموم مردم می شود، مانند تیر اندازی در عروسی ها، نزاع ها و ... افزود: این کار بسیار بدی است، مناسب نیست، این چه رسم و رسومی است؟ امروز دیگر مغز، اندیشه و فکر حاکم است، باید اینها از جامعه رخت ببندد و جامعه دچار این نوع حوادث نباشد، ما از مردم می خواهیم که همکاری و جلوگیری کنند، همچنین از مسئولان و دستگاههای امنیتی و انتظامی می خواهیم که راهکاری در این رابطه پیدا کنند که شاهد این گونه مسائل نباشیم که گاهی منجر به قتل و مصدومیت می شود، چرا که این امر در شان مردم و استان ما نیست.

کد خبر 4472024

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =