همگرایی مهمترین دست‌آورد سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان

شاهرود - سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان و استقبال از وی در شاهرود فرصتی برای ایجاد اتحاد و همگرایی بین تمام آحاد جامعه در سراسر هشت شهرستان استان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - محمدعلی عامریون: چند روز دیگر استان سمنان میزبان رئیس دولت دوازدهم است، روحانی در حالی وارد استان می‌شود که مردم باوجود مشکلات متعدد اقتصادی و معیشتی بازهم آماده استقبال از وی هستند، مردمی که بارها و بارها نشان داده‌اند درصحنه‌های مختلف از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا سازندگی و تحریم‌ها و هر انتخابات و راهپیمایی پای نظام ایستاده‌اند و با تقدیم سه هزار شهید سهم ویژه‌ای در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند.

این بار اما سفر رئیس‌جمهور در برهه حساس رخ می‌دهد از سویی تحریم‌های دشمنان کینه‌توزی علیه ایران اسلامی را تشدید کرده و از سوی دیگر چشم جهانیان به ایران اسلامی و پیشرفت‌های آنان است و لذا عدم اتحاد مردم و اختلاف بین مردم و مسئولان یکی از مطلوب‌های دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی محسوب خواهد شد.

این سفر دارای ظرفیت‌های متعدد اقتصادی و اجتماعی و درمانی و حمل‌ونقل و عمرانی و ده‌ها مورد دیگر خواهد بود، اما موضوعی که حائز اهمیت است مقوله اتحاد و وحدت افزایی محسوب می‌شود، موضوعی که در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی دینی حائز اهمیت است.

اتحاد اقتصادی امروز حول نیازها و کاستی‌های موجود در استان سمنان عاملی برای هم‌افزایی مردم استان است و از سوی دیگر اتحاد سیاسی شامل وحدت رویه تمام گروه‌ها و احزاب و نگرش‌های سیاسی بر روی موضوع استقبال از رئیس‌جمهور و هیئت همراه قطعاً آرایش ویژه‌ای به استان خواهد بخشید که حداقل در سال‌های اخیر کمتر شاهد آن بوده‌ایم.

این امر یک نعمت بزرگ برای استانی است که بعضاً در برهه‌هایی از تاریخ زخم‌های متعددی را از سوی عده‌ای که به دنبال منافع شخصی‌شان هستند متحمل شده است، امروز بیش از هر زمان این سفر می‌تواند مردم و آحاد جامعه را حول یک محور گردآورد پس باید از این ظرفیت عظیم استفاده کرد.

اگر سیاست‌مردان و مجریان استان سمنان هوشمندانه عمل کنند به‌واقع نیازی برای مطرح کردن مسائلی چون دارالمرحمه که استاندار سابق سمنان آن را مطرح می‌کرد نیست، بلکه مردم استان در جای‌جای این سرزمین وسیع می‌توانند حول یک رویداد و استقبال از رئیس‌جمهور گردهم‌ آیند، از این منظر اما چیدمان حرکات دولتمردان در استانداری و مجریان سفر می‌تواند دارای اهمیت باشد.

نخست اینکه باید امروز تمام مردم استان سمنان بدانند روحانی به استان می‌آید و نه به شاهرود و سمنان پس درنتیجه دامغانی و گرمسار و میامی و مهدی‌شهر و شهمیرزاد و فولاد محله و امیریه و ایوان کی و سرخه و آردان و ... از این سفر منتفع خواهند شد.

دومین موضوع این است که مردم ما دل درگرو نظام اسلامی دارند و بارها این دلدادگی‌شان را به اثبات رسانده‌اند پس باید گفت ایستادن پای ارزش‌ها و آرمان‌ها یک ویژگی بزرگ در استان ولایتمدار سمنان محسوب می‌شود، استانی که هرگز نباید اجازه دهد گروهی برای منافع خودشان بر طبل تفرقه‌اش بکوبند.

درنهایت باید گفت حضور روحانی تنها یک سفر نیست بلکه حضور دومین شخص نظام جمهوری اسلامی آن‌هم در زادگاهش است که فرصتی برای همدلی و اتحاد مردم استان سمنان را در تمام هشت شهرستان و ۲۱ شهر و صدها روستا مهیا می‌کند.

اتحاد اقتصادی حول پروژه‌ها و خواسته‌ها و نیازهای استان، اتحاد سیاسی از سوی تمام نگرش‌ها و احزاب و گروه‌ها و طیف‌های سیاسی، اتحاد مذهبی حول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اتحاد فرهنگی بر محور فرهنگ مهمان نوازی مردم کویر نشین استان سمنان و تاکید بر ویژگی‌های مشترک این استان و در نهایت اتحاد اجتماعی از سوی تمام طبقات جامعه از شرقی‌ترین شهرستان تا غربی‌ترینشان همه در زمره مزیت‌های سفر رئیس جمهور به زادگاهش است پس باید آن را قدر دانست. فرصت‌ها چون ابر بهار هستند قدرشان را بدانیم.

کد خبر 4472214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =