تداوم امدادرسانی به مناطق سیل زده خوزستان/ امدادرسانی به ۱۸۳۰ نفر

اهواز - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از تداوم ارزیابی و امدادرسانی در شهرستان های مسجدسلیمان، دزفول، لالی و اندیکا خبر داد.

علی خدادادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا مرحله سوم امدادرسانی ها در مجموع تاکنون به ۳۶۶ خانوار شامل یک هزار و ۸۳۰ نفر امدادرسانی و این عملیات ها با حضور ۱۴۳ نیروی عملیاتی در قالب ۳۲ تیم انجام شده است.

وی افزود: تاکنون شامل ۱۴۶ دستگاه چادر، ۹۵۰ تخته پتو، ۴۸۹ تخته موکت، ۶۱۰ کیلو پلاستیک پوششی، ۷۵ شعله والور، ۳۶ شعله فانوس، ۸۰۹ قوطی کنسرو، ۶۳۳ کیلو اقلام زیستی از قبیل حبوبات، برنج، قند و شکر، چای، روغن و نمک، ۱۵ ست ظروف، ۱۲۰ گالن آب، ۱۰۰ قوطی پودر لباسشویی و ۱۲۰ قالب صابون به عنوان اقلام امدادی توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به آبگرفتگی در شهرک طالقانی (محور آبژدان ـ مسجدسلیمان) اندیکا و فوت یک مرد ۳۷ ساله بر اثر سقوط از ارتفاع تصریح کرد: دو تیم امداد و نجات شامل ۸ نفر و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی برای این منطقه اعزام و ۱۵ نفر در ۵ خودروی گرفتار در سیلاب رهاسازی شد.

خدادادی با اشاره به آسیب دیدن ۱۱۷ خانوار شامل ۵۸۵ نفر در دزفول یادآور شد: سطح شهر، شهرک حمزه و عشایرمنطقه سیاه منصور، شهیون و عشایر حومه شهر دزفول دچار سیلاب شدند؛ همچنین ۹ تیم امداد و نجات شامل ۳۵ نفر و ۶ خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شد.

وی با اشاره به آسیب دیدن ۵۰ خانوار شامل۲۵۰ نفر در مسجدسلیمان گفت: مناطق بازار چشمه علی، هشت پنگله، چهاربیشه، مال جونکی، نفتون، مال کریم در این شهر دچار سیلاب شدند که چهار تیم امداد و نجات شامل۲۱ نفر و چهار خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به آبگرفتگی در روستاهای دره زرد، انجیره و آسماری باغملک عنوان کرد: در این مناطق ۳۷ خانوار شامل ۱۸۵ نفر دچار آسیب و سه تیم امداد و نجات شامل ۱۳ نفر و سه خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شد.

خدادادی با اشاره به آبگرفتگی و سیلاب در منطقه شهید چمران، بخش عقیلی و عشایر حاشیه شهرستان گتوند ادامه داد: سه تیم امداد و نجات شامل۱۱ نفر و سه خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام و در مجموع ۴۷ خانوار شامل ۲۳۵ نفر دچار آسیب شدند.

وی با اشاره به سیلاب در مناطق شهرک بختیاری،شهرک ترکاشوند، شهرک سلمان و شهرک عمله شوش گفت: چهار تیم امداد و نجات شامل۲۰ نفر و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام و در مجموع ۱۲ خانوار شامل۶۰ نفر آسیب دیدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به آبگرفتگی در سطح شهر، حصیرآباد، کمپلو و منبع آب شهر اهواز اظهار کرد: چهار تیم امداد و نجات شامل۱۷ نفر و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شدند. در اهواز نیز ۲۵ خانوار شامل ۱۲۵ نفر از سیلاب آسیب دیدند.

خدادادی با اشاره به آسیب دیدن ۶۸ خانوار شامل۳۴۰ نفر در لالی خبر داد: روستاهای دره بوری، مرادباور، حطی و عشایر حومه شهر در لالی دچار آبگرفتگی شده و چهار تیم امداد و نجات شامل۱۶ نفر و سه خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شدند.

وی در پایان با اشاره به آسیب دیدن ۱۰ خانوار شامل۵۰ نفر در شوشتر گفت: شهرک ساحلی، منطقه بعد از طرح آبیاری و دروازه خرمن خاک در این شهر دچار آبگرفتگی شدند که دو تیم امداد و نجات شامل۱۰ نفر و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام شد.

کد خبر 4479512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =