دشمنان برای جدایی حوزه و دانشگاه از یکدیگر تلاش می‌کنند

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمنان برای جدایی حوزه و دانشگاه از یکدیگر تلاش می‌کنند، گفت: جوانان باید مراقب فعالیت‌های دشمنان در این زمینه باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی شامگاه پنج‌شنبه در دیدار جمعی از فعالان رسانه‌ای تشکل‌های دانشجویی با بیان اینکه عمر انسان فراز و نشیب‌های بسیاری دارد، افزود: ما باید دوره‌های مختلف زندگی را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم به خوبی از این دوره‌ها استفاده کنیم.

وی بیان کرد: دوران جوانی زمان قدرت انسان است بنابراین جوانان باید از این دوران به خوبی در جهت تبدیل شدن به عنصری فعال در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استفاده کنند.

این استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: کسب علم و ایمان نخستین گام‌هایی است که در دوران جوانی باید برداشته شود.

وی با بیان اینکه انسان در دوران جوانی باید به کسب علم و دانش توجه ویژه‌ای داشته باشد، افزود: انسان در دوران جوانی باید با شناخت زمان بر اساس مقتضیان زمان فعالیت کند تا بتواند در جامعه به فردی موفق تبدیل شود.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه حدود ۲ هزار آیه از قرآن کریم مربوط به علم و اهمیت آن است، افزود: ۳۰۰ آیه از قرآن کریم در زمینه تفکر، تدبر و اندیشه نازل شده است.

وی ادامه داد: انسانی که اهل علم است گرفتار دام‌های شیطان نمی‌شود و از مسیر مستقیم منحرف نخواهد شد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه راه رسیدن به تکامل در انسان خداشناسی است، افزود: انسان کامل همیشه اهل تفکر، بصیرت و اندیشه است.

جوانان باید برای پاسخگویی به شبهات مهارت کسب کنند

وی با بیان اینکه جوانان باید برای پاسخگویی به شبهات مهارت کسب کنند، افزود: هر چه مهارت جوانان در پاسخگویی به شبهات بیشتر شود، دشمن در آسیب زدن بر قشر جوان ناکام‌تر می‌شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ضرورت توجه به مسئله مدیریت در جامعه اسلامی، افزود: ولایت فقیه ملت ایران را از تسلط بیگانگان بر کشور نجات داد زیرا قبل از انقلاب غرب و شرق بر کشور ما تسلط داشتند، اما انقلاب با قرار دادن مسیر روشنی پیش روی ما توانست موجب پیشرفت کشور شود.

وی با بیان اینکه دشمن در حال تلاش است تا با تفرقه افکنی به اهداف خود دست پیدا یابد، افزود: دشمنان تلاش می کنند تا با ایجاد جدایی میان حوزه و دانشگاه اهداف خود را به خوبی پیش ببرند.

این مفسر قرآن کریم گفت: وحدت مستضعفان و محرومان جهان از دستاوردهای امام خمینی(ره) بوده است.

وی با اشاره به آشنایی سراسر دنیا با انقلاب اسلامی، افزود: کشورهای دنیا انقلاب اسلامی را الگوی خود قرار داده‌اند.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: خواست جوانان موجب وحدت میان حوزه و دانشگاه می‌شود اما جوانان باید مراقب فعالیت‌های دشمنان در این زمینه باشند.

وی ادامه داد: جوانان باید با برنامه ریزی درست در مسیر وحدت حوزه و دانشگاه گام بردارند زیرا برخی دست‌ها سعی دارند که مانع این امر شوند.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: اسلام، مردم و ولایت فقیه سه رکن انقلاب اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ما نیز باید ارکان و دستاوردهای انقلاب را به خوبی بشناسیم و نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

کد خبر 4490959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =