جزئیاتی از نحوه فیلمبرداری جلسه غیرعلنی مجلس درباره حواشی درازهی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره نحوه فیلمبرداری یکی از نمایندگان از جلسه غیرعلنی مجلس را مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار فیلمی از جلسه غیرعلنی مجلس، اظهار داشت: آن روز که فیلم جلسه پخش شد برخی از کارمندان مجلس به ما گفتند که علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان از جلسه فیلمبرداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه بنده این موضوع را با آقای یارمحمدی مطرح کردم، افزود: طبق گفته این نماینده وی با نماینده سراوان هماهنگ کرده بود که بخشی از اظهارات وی که از مردم عذرخواهی می کند از این طریق پخش شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: یارمحمدی بیان کرد که کل فیلم را در اختیار آقای درازهی گذاشته است و بر این اساس مسئولیت پخش این فیلم برعهده وی بوده است و یارمحمدی صرفاً از جلسه فیلمبرداری کرده است.

امیرآبادی فراهانی تأکید کرد: نکته قابل توجه در این باره آن است که آن جلسه، جلسه غیرعلنی محسوب نمی شد چرا که جلسه غیرعلنی دارای مقدماتی است و باید در هیئت رئیسه تصمیم گیری شود. اما آن روز پیش از آن که آقای لاریجانی آغاز جلسه علنی را اعلام کند، جمعی از نمایندگان سرو صدا کردند و به همین دلیل رئیس مجلس اجازه صحبت به نمایندگان را داد و از درازهی نمایندگان خواستند توضیح دهد که چه اتفاقاتی رخ داده است.

نماینده مردم قم با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه غیرعلنی آن روز مجلس، اظهار داشت: نمایندگان آن روز گفتند که فیلم پخش شده از نماینده سراوان در شبکه های اجتماعی تقطیع شده است اما آن جلسه با جلسه غیر علنی متفاوت است.

وی با اشاره به حضور دژپسند در آن جلسه یادآور شد: آن روز وزیر امور اقتصادی و دارایی در فراکسیون ولایی حضور داشت و به همین دلیل قرار بر این شد که آقای دژپسند در آن جلسه غیر رسمی حاضر شود و اظهارات نمایندگان درخصوص آن ماجرا را مورد توجه قرار دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره جملاتی که در فیلم مذکور خطاب به هیئت رئیسه مجلس مطرح شده است، گفت: نماینده ای که جملات ناشایستی را درباره هیئت رئیسه مجلس به کار برده است، مشخص شده اما چون حرف مطرح شده خطاب به هیئت رئیسه بوده است، نام وی را اعلام نمی کنیم اما در صورتی که خطاب به مردم حرفی مطرح می شد، قطعاً نام این نماینده را اعلام عمومی می کردیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درباره چگونگی  انتشار فیلم جلسه غیرعلنی مجلس در بی بی سی تأکید کرد: بنده نمی دانم این فیلم چگونه در اختیار شبکه مذکور قرار گرفته اما طبق گفته یارمحمدی در اختیار درازهی قرار گرفته و پخش این فیلم از سوی نماینده سراوان صورت گرفته اما جزئیات وچگونگی پخش این فیلم را باید از نماینده سراوان بپرسید.

کد خبر 4492992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =