جبهه پیروان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت

جبهه پیروان خط امام و رهبری طی بیانیه‌ای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبهه پیروان خط امام و رهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت. 

در این بیانیه آمده است: ایران عزیز در حالی به پیشواز چهلمین فجر انقلاب می رود که انوار خورشید پرفروغ انقلاب اسلامی ملت های جهان را تحت الشعاع خود قرار داده است. امروز جمهوری اسلامی ایران که نظام شکل گرفته از انقلابی شگرف در عصر حاضر بود، نمادی از مقاومت برای همه ملت های مظلوم در سراسر دنیاست.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

جاء الحق و زهق الباطل، ان الباطل کان ذهوقا

ایران عزیز در حالی به پیشواز چهلمین فجر انقلاب می رود که انوار خورشید پرفروغ انقلاب اسلامی ملت های جهان را تحت الشعاع  خود قرار داده است. امروز جمهوری اسلامی ایران که نظام شکل گرفته از انقلابی شگرف در عصر حاضر بود، نمادی از مقاومت برای همه ملت های مظلوم در سراسر دنیاست. بهمن 57، ترمینولوژی جدیدی در میان انقلاب های جهان شکل گرفت. انقلاب هایی که تا آن روزگار یا وابسته به شرق بود یا به غرب، حالا شعار جدیدی را تجربه میکردند: « نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی». ساختارهای سیاسی که یا مبتنی بر الحاد و مارکسیست بود و یا به سکولار و اومانیسم، حالا جای خود را به جمهوری اسلامی یا همان مردمسالاری دینی داد. حتی مذهب که تا پیش از نهضت امام روح ا...(ره) صرفاً به رابطه فردی  انسان با خدا محدود می شد، حالا شده بود مبنای تشکیل تنها حکومت مردمسالار مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) در جهان. نه شرق و نه غرب شکوفایی این انقلاب نوظهور را بر نمی تافتند. فلذا از اولین روزهای پیروزی انقلاب، دشمنی شان را با آرمان های این مردم بزرگ آشکار ساختند. اما انقلاب ملت ایران مصداق بارز « یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لوکره الکافرون» بود. نه تحریم های مستمر، نه تهدیدهای پیاپی، نه جنگ هشت ساله، نه ترورهای وحشیانه و نه فتنه های مزبوحانه نتوانست اتحاد ملت را که بر مبنای ایمان شکل گرفته بود بشکند.

رؤسای جمهور ایالات متحده آمریکا یکی پس از دیگری آمدند و رفتند اما رؤیای شکست نظام جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تعبیر نشد. کاخ ظلم صدام جنایتکار فرو ریخت اما پایه های انقلاب اسلامی ایران روز به روز محکم تر شد . هیمنه ابرقدرت شرق شکست اما انقلاب اسلامی ایران هر روز در جهان و منطقه شکوفا تر شد.

امروز جوانان ایران اسلامی، در بسیاری از زمینه ها سرآمد دیگران هستند. در تولید علم و فناوری، در صنایع هسته ای، موشکی، علوم پایه، پزشکی و در بسیاری از زمینه ها رتبه ما درمقایسه با میانگین جهانی، رتبه ای قابل تقدیر است و همه این ها در کنار سالها تحریم و تهدید و ترور و جنگ بدست آمده است. امروز ایران سر بلند ، نه تنها گاو شیرده آمریکا نیست، بلکه بازیگری بزرگ در تمامی معادلات سیاسی منطقه است. امروز امنیت ایران اسلامی الگویی بی بدیل در منطقه ای بحران زده و چالش برانگیز است. امروز سرمایه های اجتماعی ایران و حضور مردم در صحنه های دفاع چه در داخل و چه در خارج از مرزهای پرگهر ایران و همینطور مراجعه به آراء عمومی نمونه ای بی نظیر در میان تمام انقلاب های عصر حاضر است و کشورهای منطقه همواره بر آن رشک می برند.

اما در کنار همه پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگ، در طی این 40 سال، ضعف هایی هم وجود داشته و دارد که باید در دهه پنجم انقلاب، حتماً آن ها را مرتفع نمود. ما همواره تاکید کرده ایم که شایسته است در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، کارنامه ای عادلانه و عالمانه از عملکرد 40 سال گذشته منتشر شده و در اختیار افکار عمومی قرار گیرد. آن قدر عادلانه باشد که نه در بیان نقاط قوت افراط و نه در بیان ضعف ها از حد بگذرد و عالمانه باشد به آن صورت که نه فقط تنها به بیان آمار و ارقام بپردازد، بلکه حسّ ملت بزرگ ایران را   در بیان نقاط قوت و ضعف در نظر بگیرد. برخی بر این باورند که هر نظامی غیر از جمهوری اسلامی نیز در طی این 40 سال به چنین پیشرفتهایی می رسید اما از این نکته غافلند که در طی این 40 سال همه کشورها با هم در رقابت بوده اند و نکته اینجاست که شرایط این رقابت برای مردم ایران عزیز در بسیاری از اوقات سخت تر بوده است. لکن آنچه مهم است رتبه ایران در شاخصهای جهانی نه فقط در مقایسه با ایران 57  ، بلکه در مقایسه با سایر کشورها در بهمن 97 است.

این در پاسخ آنانکه به افراط دچار نا امیدی هستند. اما روی سخن با کسانی نیز هست که تنها دستاوردها را می نگرند و چشم بر ضعف ها می بندند! امروز در 40 سالگی انقلاب مردم ما شایسته اوضاع اقتصادی بهتر از این هستند. رونق اقتصاد، کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ اشتغال، اصلاح سیاست های پولی و بانکی، خصوصی سازی صحیح و اجرای کامل و درست سیاستهای اصل 44 قانون اساسی، بهبود حوزه رفاه و تامین اجتماعی، عدم وجود تلاطمات ارزی و اصلاح برخی رفتارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله خواسته های ملت بزرگ و مقاوم ایران است. ما باید از اینکه کشور را گران اداره کنیم، پرهیز نمائیم. بایستی از هر گونه دو قطبی سازی کاذب و ایجاد شکاف در جامعه دست برداریم. به جای پرداختن به وعده و وعیدهای بی انتها، احزاب فراگیر چارچوب دار و پاسخگو  را در جامعه رشد دهیم. باید بیش از پیش با فساد مبارزه کنیم و به دنبال راهکارهایی باشیم که فرصت فساد را به افراد نمیدهد.

باید ساختارهای دولتی چابک، روشهای نوین اداری همچون دولت الکترونیک و رفتارهای شفاف و پاسخگو و رسانه های مطالبه گر و نه فقط هیاهوگر! داشته باشیم. دهه پنجم انقلاب باید دهه شکوفایی همه جانبه و عرصه تصمیمات بزرگ باشد. امروز به خود می بالیم که هیچ کشوری در دنیا در حوزه نظامی جرأت ضربه زدن به ایران عزیز را ندارد اما دلخوش نیستیم که متأسفانه هنوز اقتصادی ضربه پذیر داریم. باید به یاد همت ها و چمران ها و باکری ها و ... که از عرض و ارض این مملکت دفاع کردند ، همت بلند داریم و ایران را سربلند کنیم.

 امروز به سرداران و سربازان از خود گذشته در میدان جنگ اقتصادی نیاز داریم. نباید که چشمانمان به آن سوی مرزها باشد بلکه باید برتوان داخلی تکیه کنیم. دشمن هیچگاه قابل اعتماد نیست و فقط آنچه در درون داریم قابل اعتماد و اتکاء است. کارگزاران نظام باید بدانند و مطمئن باشند که هیچ مشکلی نیست که با تکیه برتوان داخلی قابل حل نباشد و این مفهوم اقتصاد مقاومتی و معنای « ما میتوانیم» است . و نیز باید به یاد امثال آوینی ها، هوشمندانه دست به دست هم دهیم و جوانان خود را در میدان جنگ فرهنگی تنها نگذاریم. امروز به فرماندهان و افسران جنگ نرم بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم. انقلاب ما 40 ساله شد و خواب دشمنانی که قسم خوردند مردم ایران 40 سالگی انقلاب اسلامی را نمی بینند تعبیر نشد. به حمد الله و المِنّه

جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه فجر، بیعت مجدد خود را با آرمان های بنیانگذار فقیه انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس اعلام می دارد و با پیروی محض از مقام عظمای ولایت، مردم عزیز و قدرشناس ایران سربلند را به حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن ماه دعوت می نماید. تقارن دهه فجر را با دهه فاطمیه(س) ارج می نهیم و بر حرکت خود و همگان بر صراط فاطمی(س) در مسیر انقلاب تأکید می نمائیم.

کد خبر 4532659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =